حتی یک متر از مدارس خیرساز فروش نخواهد رفت

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران گفت: مولدسازی اموال و املاک آموزش و پرورش صرفا از فروش اموال دولتی انجام و به هیچ عنوان مدارس احداثی خیرین در این طرح فروخته نخواهد شد، بلکه تکمیل خواهند شد.

حتی یک متر از مدارس خیرساز فروش نخواهد رفت

به گزارش ایسنا، عباس زارع با اشاره به موضوع مولدسازی املاک دولت با نگاه به حوزه آموزش و پرورش، اظهارکرد: مفهوم دقیق مولدسازی دارایی های دولت، شناسایی و بهینه سازی اموال بلا استفاده دولت است که یا بهره وری ندارند و یا سال ها است که رها شده اند.

وی اضافه نمود: به وسیله مولدسازی، این اموال و دارایی های دولت شناسایی و عواید حاصل از فروش آن ها در تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی استفاده خواهند شد. این کار ضمن افزایش ارزش اضافه نموده برای این املاک، تسریع در تکمیل پروژه های عمرانی و به خصوص آموزشی که در انتظار دریافت اعتبارات هستند را رقم خواهد زد.

هیچ پروژه مشارکتی و خیری در فهرست فروش مولدسازی قرار ندارد

زارع با اشاره به اینکه در سایت دبیرخانه هیأت عالی مولدسازی دارایی های دولت به صورت تعیین دارایی های مازاد تعیین شده اند و هیچ پروژه مشارکتی و خیری در بین آن ها وجود ندارد، گفت: آنچه ادارات کل آموزش و پرورش شهرتهران و شهرستان های استان تهران به عنوان اموال و املاک مازاد معرفی نموده اند تعیین است و به هیچ عنوان هیچ پروژه مشارکتی و خیری در این فهرست وجود ندارد.

وی ادامه داد: عواید حاصل از فروش 21 ملک در شهرتهران و 10 ملک در شهرستان های استان تهران جهت تکمیل پروژه های آموزشی و نیمه تمام مشارکتی با خیرین مدرسه ساز صرف خواهد شد تا این فضا ها با سرعت بیشتر به چرخه آموزشی برسند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران توضیح داد: علی رغم بعضی سوءبرداشت ها از شروع طرح مولدسازی، حتی یک متر از فضا های آموزشی مشارکتی که با خیرین گرانقدر مدرسه ساز ساخته شده است در این طرح بنای فروش آن ها وجود ندارد و خیرین ارجمند مدرسه ساز بدون دغدغه مندی در امر مقدس مدرسه سازی گام بردارند.

وی گفت: در سایت دبیرخانه هیأت عالی مولدسازی دارایی های دولت به صراحت دو بخش، دارایی های مازاد مصوب به معنای اموال و املاک دولتی که در این طرح به فروش خواهند رفت و بخش دوم پروژه های تکمیلی به معنای پروژه های آموزشی عمرانی که با عواید حاصل از فروش دارایی های مازاد تکمیل خواهند شد، تعیین شده است.

با فروش یک مدرسه دولتی در میدان ونک تهران، حداقل 50 مدرسه خیرین تکمیل می گردد

زارع با ذکر مثالی برای شرح دقیق تر موضوع در حوزه آموزشی، اعلام کرد: در بخش دارایی های مازاد مصوب و در حوزه شهر تهران یک مدرسه در میدان ونک تهران، ابتدای بزرگراه شهید حقانی وجود دارد که سال ها است بلا استفاده و رها شده است. آموزش و پرورش هم این مدرسه کاملا دولتی که سال ها از آن هیچ استفاده ای ندارد را در فهرست اموال مازاد خود قرار داده است. با عنایت به قرارگیری این مدرسه در میدان ونک تهران و ارزش اضافه نموده بسیار فراوان آن، عواید حاصل از فروش این یک مدرسه، در ساخت و تکمیل حداقل 50 مدرسه در نقاط مختلف تهران اثر خواهد داشت. مفهوم مولدسازی دارایی های دولت در این یک مورد مثال کاملا نهفته است و با فروش اموال تماما دولتی، تکمیل پروژه های مشارکتی تسریع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران گفت: با تأکیدات و حمایت هایی که معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور دارند، همچون گذشته دست خیرین ارزشمند مدرسه ساز را به گرمی می فشاریم و این اطمینان خاطر را می دهیم که مجموعه وزارت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس پشتیبان این بزرگواران بوده و هست و حتی یک متر از مدارسی که با مشارکت خیرین احداث شده است، نه تنها فروخته نخواهد شد، بلکه در تکمیل آن ها تسریع خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3891

به "حتی یک متر از مدارس خیرساز فروش نخواهد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حتی یک متر از مدارس خیرساز فروش نخواهد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید