خبرنگاران سردار جلالی:تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی لازم است

به گزارش هنجس بلاگ، تهران- خبرنگاران- رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به مناسبت شروع به کار یازدهمین دوره مجلس بیان کرد: تدوین قوانینی جهت ارتقای دفاع غیرنظامی کشور در راستای صیانت از زیرساخت ها و دارایی های حیاتی کشور و حفاظت از مردم لازم است.

خبرنگاران سردار جلالی:تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی لازم است

به گزارش سازمان پدافند غیرعامل کشور، سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی روز چهارشنبه به مناسبت شروع به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیامی صادر و هفت محور کلیدی جهت ورود خانه ملت به حوزه های پدافند غیرعامل عنوان نمود.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان خانه ملت و محمل تجلی رای و اراده عمومی در نظام مردم سالاری دینی دارای نقشی محوری و بنیادین است.

جلالی اعلام نمود: تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آن از سوی دستگاه ها، دو وظیفه اصلی این نهاد مهم است که اهمیت آن سبب شده بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)، رأی مردم را میزان و مجلس را در راس همه امور قلمداد کند.

درک اهمیت پدافند غیرعامل در پساکرونا دوچندان شده است

جلالی یادآور شد: درحوزه پدافند غیرعامل نیز نقش و صندلی مجلس با اختیار تصویب قوانین و نظارت بر اجرا می تواند بسیار اثرگذار و کارگشا باشد. به ویژه در شرایطی که دنیا با روبرو شدن با تهدیدات ناشی از شیوع کرونا اهمیت و ضرورت روینمودهای پیش بینی، پیشگیری و پیش کنشگری و به تعبیر جامع تر پدافند غیرعامل را دوچندان درک نموده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن تبریک به نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به 7 محور مهم پدافند غیرعامل که احتیاج به توجه ویژه مجلس یازدهم دارد، اشاره نمود.

وی اعلام نمود: نظارت بر اجرای دقیق قوانین و الزامات موجود در حوزه پدافند غیرعامل از سوی دستگاه های اجرایی به ویژه ماده 58 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، تدوین قوانین جهت ارتقای دفاع غیرنظامی کشور در راستای صیانت از زیرساخت ها و دارایی های حیاتی کشور و حفاظت از مردم، تدوین قوانین جامع در حوزه مقابله و مهار تهدیدات نوین CBRN به ویژه بازنگری در ساختار دفاع زیستی کشور، حمایت قانونی از توسعه فناوری و صنایع بومی پدافند غیرعامل با تأکید بر طراحی و فراوری داخلی و نظارت بر به کارگیری فناوری های وارداتی در زیرساخت های حیاتی باید همیشه در دستور کار مجلس باشد.

جلالی یادآور شد: حمایت قانونی جهت تکمیل شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از مهمترین بسترهای ارتقای بازدارندگی و کاهش تهدیدات و آسیب پذیری ها در حوزه سایبری، بازنگری در قوانین مربوط به رگلاتوری فضای سایبری به ویژه در حوزه شبکه های اجتماعی با رویکرد صیانت از کلان داده ها و امنیت اطلاعات عمومی و خصوصی، حمایت قانونی جهت خارج کردن تاسیسات پرخطر از شهرها و مراکز جمعیتی، راهبرد ارتقای استحکام و تاب آوری ملی باید در دستور کار مجلس باشد.

رییس پدافند غیرعامل کشور، ضمن تبریک مجدد شروع به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اعلام می دارد سازمان پدافند غیرعامل کشور امید دارد این مجلس با درنظر دریافت رویکرد جهادی و انقلابی و منطبق بر الزامات پیشرفت در گام بلند دوم انقلاب اسلامی، با تعامل و هم افزایی دوجانبه بتواند اقدامات موثری در راستای راهبرد ارتقای استحکام و تاب آوری ملی و در نهایت قوی شدن ایران عزیز اسلامی به ویژه در تدوین قانون احکام برنامه هفتم توسعه کشور سامان دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 950

به "خبرنگاران سردار جلالی:تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سردار جلالی:تدوین قوانین جدید برای دفاع غیرنظامی لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید