خبرنگاران شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را از سر می گیرد

به گزارش هنجس بلاگ، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را در پنج خط تولید از فردا آغاز می کند.

خبرنگاران شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را از سر می گیرد

شکراله شیرخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گفت: با توجه به شیوع کرونا فعالیت این واحد محدود شد اما با رایزنی های مدیران ارشد و اجرایی استان با سهامدار، این شرکت با پنج خط تولید و 150 کارگر فعالیت خود را از سر می گیرد.

وی شرح داد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام به دنبال حسن تدبیر استاندار در پیگیری مسائل و مسائل واحدهای کارگری و برگزاری جلسات منظم کمیسیون، مسائل را در واحدهای کارگری در دستور کار قرار داده است.

وی ایجاد تعامل بین کارگر و کارفرما را ملاک تداوم رونق تولید دانست و بیان نمود: با ایجاد تعامل و تحکیم روابط بین کارگر و کارفرما می توان شاهد تداوم رونق تولید در واحدهای تولیدی بود.

وی اضافه نمود: برای ادامه فعالیت شرکت پویا نخ در راستای شعار سال و رونق تولید، مصوب شد از چهاردهم اردیبهشت ماه جاری با حضور همه کارگران استارت کارخانه زده شود و در مورد مطالبات فروردین ماه کارگران، افرادی که فاقد کارکرد بودند در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کنند.

شیرخانی یادآور شد: همچنین مابقی کارگران که کارکرد داشتند، جهت پیگیری مطالبات خود در مراجع حل اختلاف مستقر در اداره کار اقامه دعوی کرده و 2 ماه آینده، طرح طبقه بندی مشاغل توسط کارفرما اجرایی شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرر شد احکام و قرارداد کار کارگران در اختیار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته و لباس کار مناسب متناسب با نوع کار در اختیار کارگران قرار گیرد.

شیرخانی اضافه نمود: در چارچوب مقررات چنانچه تخلف و تمردی از جانب کارگران صورت گیرد با کارگران خاطی برخورد قانونی به عمل خواهد آمد همچنین حق بیمه اردیبهشت ماه کارگران از اول اردیبهشت ماه واریز می شود.

شرکت پویا نخ ایلام از سال 88 پروانه بهره برداری دریافت کرده و سالانه 26 هزار تن نخ پلی استر نیمه کشیده و کشیده شده، تولید می کند.

استان ایلام دارای 60 هزار کارگر تحت پوشش تامین اجتماعی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 780

به "خبرنگاران شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را از سر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرکت پویا نخ ایلام فعالیت خود را از سر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید