سردرگمی در مورد زمان حل مشکل کمبود تراشه در جهان

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در شرایطی که خودروسازان در این زمینه خوش بین تر بوده و امیدوارند این بحران تا قبل از انتها سال 2022 به انتها برسد، شرکت های سخت افزاری بیم دارند که مشکل یادشده بیش از این مدت طول بکشد.

سردرگمی در مورد زمان حل مشکل کمبود تراشه در جهان

شرکت های خودروسازی مانند جنرال موتورز، فورد موتور و هیوندایی معتقدند بحران کمبود تراشه در نیمه دوم سال 2022 سرانجام خواهد یافت. اما شرکت های تراشه ساز معتقدند تثبیت و بهبود شرایط به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

در این میان خوش بینی برخی از خودروسازان جدی تر است و به عنوان مثال هیوندایی از بهبود شرایط در سه ماهه سوم سال 2022 خبر داده است.

در عین حال شرکت های سازنده انواع تراشه و نیمه هادی مانند ان ایکس پی و اینفینئون می گویند تا بازگشت تولید تراشه به مقدار عادی باید بیشتر انتظار بکشیم.

تداوم همه گیری ویروس کرونا باعث شده شرکت های خودروسازی برای استفاده از تراشه های نو و افزودن فناوری های تازه و مبتنی بر تراشه به تولیدات خود با مشکل روبرو شوند. از جمله این فناوری ها می توان به خودروهای برقی، قابلیت های نو امنیتی و دستیارهای هوشمند رانندگی اشاره کرد. بر اساس برآوردهای مؤسسه آلیکس پارتنرز در شهریور ماه کمبود تراشه در سال 2021، 210 میلیارد دلار از درآمد خودروسازان کاسته و و تولیدات آنها را نیز به مقدار 7.7 میلیون دستگاه کمتر می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3667

به "سردرگمی در مورد زمان حل مشکل کمبود تراشه در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرگمی در مورد زمان حل مشکل کمبود تراشه در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید