خبرنگاران شورای نگهبان: رد صلاحیت با تکیه بر مستندات مراجع قانونی اجرا شده است

به گزارش هنجس بلاگ، تهران- خبرنگاران- روابط عمومی شورای نگهبان در اطلاعیه ای گفت: این شورا دلایل رد صلاحیت نمایندگان را در جلسات حضوری به آنان اعلام و پاسخ ها و دفاعیات آنان را نیز شنیده بود و نهایتا بر مبنای اسناد متقن و دلایل روشن قضاوت کرده است.

خبرنگاران شورای نگهبان: رد صلاحیت با تکیه بر مستندات مراجع قانونی اجرا شده است

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، روابط عمومی این شورا در اطلاعیه ای گفت: روز گذشته در جریان بررسی یکی از طرح های مجلس شورای اسلامی، اظهارات نادرستی از سوی چند تن از نمایندگان محترم مطرح شد که جای تاسف دارد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: شورای نگهبان همانطور که پیش از این اعلام کرده بود، دلایل رد صلاحیت نمایندگان را در جلسات حضوری به آنان اعلام و پاسخ ها و دفاعیات آنان را نیز شنیده بود و نهایتا بر مبنای اسناد متقن و دلایل روشن قضاوت کرده است.

برخی نمایندگان که به خلاف، مدعی عدم اعلام دلیل رد صلاحیت و یا عدم پاسخگویی به ایشان شده اند با چندین تن از اعضای شورای نگهبان ملاقات داشته و دلایل رد صلاحیتشان حضورا و در جلسات 4 ساعته بحث و بررسی شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اعضای شورای نگهبان در راستای انجام وظایف قانونی خویش، همواره تعامل با نمایندگان محترم و حضور در کمیسیون های تخصصی مجلس برای بررسی مصوبات را سرلوحه خود قرار داده اند بنابراین توقع اینکه اعضای شورای نگهبان که بواسطه رای نمایندگان محترم انتخاب می شوند از وظایف قانونی عدول کرده و وامدار آنان باشند، خلاف موازین قانونی و حق الناس است.

شورای نگهبان در پایان نیز بار دیگر تاکید کرد: رد صلاحیت نمایندگان با تکیه بر گزارش ها و مستندات مراجع قانونی اجرا شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 749

به "خبرنگاران شورای نگهبان: رد صلاحیت با تکیه بر مستندات مراجع قانونی اجرا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورای نگهبان: رد صلاحیت با تکیه بر مستندات مراجع قانونی اجرا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید