خبرنگاران یک کاروان بزرگ نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

به گزارش هنجس بلاگ، تهران - خبرنگاران- در حالی که جهان درگیر انفجار اسکله لبنان است، روز پنجشنبه یک کاروان بزرگ نیروهای آمریکایی از عراق وارد شرق سوریه شد.

خبرنگاران یک کاروان بزرگ نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم، ارتش آمریکا کاروان بزرگ خود را وارد پایگاه غیر قانونی خود در السد الغربی و تفریحگاه لایف استون در اطراف شهر الحسکه در شمال شرق سوریه کرد.

براساس این گزارش، این کاروان از گذرگاه زمینی غیر قانونی الولید در مرز عراق و در حالی که همه نگاه جهانیان متوجه به انفجار بیروت است، وارد سوریه شد.

منابع محلی در شهر الحسکه اعلام کردند که این کاروان متشکل از 47 کامیون بزرگ است که هفت خودروی زرهی حامل پرچم آمریکا آنان را همراهی می کردند.

براساس این گزارش، این کاروان وارد پایگاه غیر نظامی نیروهای آمریکایی شدند که در تفریحگاه لایف استون و السد الغربی در شمال شهر الحسکه و در جهت جاده بین المللی (ام 4) که از مرکز شهر الحسکه تا شهرک تل تمر امتداد دارد، احداث شده است.

این گزارش می افزاید: کاروان نظامیان آمریکایی توانست از خلوت بودن جاده بین المللی (ام 4) استفاده کرده و از سمت شهر القامشلی وارد لایف استون شود.

خلوتی این جاده بین المللی به آن دلیل بوده که کردهای دمکراتیک سوریه (قسد) که متحد آمریکا در سوریه به شمار می فرایند، به بهانه شیوع ویروس کرونا، در استان الحسکه و روستاهای اطراف آن قانون منع رفت وآمد اعمال کردند.

به گزارش منابع محلی، این کاروان بخشی از کاروان بزرگ تر متعلق به ائتلاف خودخوانده بین المللی به سرکردگی آمریکا است که چهارشنبه شب وارد شهر القامشلی در حومه شمال شرقی استان الحسکه سوریه شد.

این کاروان که شامل ده ها کامیون حامل خودروهای زرهی، خودروی سواری، مصالح لجستیکی و بتونی بود نیز از گذرگاه غیرقانونی الولید در مرز عراق، وارد سوریه شد.

براساس این گزارش، بخشی از این کاروان به پایگاه های آمریکایی ها در اطراف الحسکه رفت و بخش دیگر نیز امروز رهسپار مناطق حومه شرقی استان دیرالروز شد که به تازگی به خاطر قیام عشایر این منطقه و در پاسخ به ترور شیوخ قبایل العکیدات و البکاره از کنترل ارتش آمریکا و شبه نظامیان وابسته به آن خارج شده بود.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری روز یکشنبه 12 مردادماه به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز روز یکشنبه 12 مردادماه توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیان وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان انتها خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال های اخیر انجام داده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1470

به "خبرنگاران یک کاروان بزرگ نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک کاروان بزرگ نظامی آمریکا از عراق وارد سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید