خبرنگاران 10 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای لرستان احتیاج است

به گزارش هنجس بلاگ، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان گفت: 900 مزار شهید در این استان تا به امروز ساماندهی نشده که برای بازسازی قبور این شهدا 10 میلیارد تومان احتیاج است.

خبرنگاران 10 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای لرستان احتیاج است

محمود زرینجویی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: استان در طول دفاع مقدس 6 هزار و 376 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد که مزار پنج هزار و 486 شهید تا به امروز ساماندهی شده است که امیدواریم اعتبار لازم برای ساماندهی این مزارهای به جامانده به استان هم تخصیص داده گردد.

وی ادامه داد: سال جاری نیز یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای ساماندهی قبور شهدا تخصیص داده شده است.

زرینجویی ابراز امیدواری کرد که صددرصد این اعتبارات تا انتها سال اقتصادی در اختیار بنیادشهید استان قرار گیرد تا بتوانیم بخشی از این مزارهای به جامانده شهدا را ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه با تخصیص اعتبار موردنیاز برای ساماندهی این مزارهای شهدا تمام این قبور با وضعیتی ساماندهی شده در اختیار شهرداری های استان قرار می گیرد، گفت: در صورتی که سازمان برنامه و بودجه این مبلغ درخواستی را در اختیار بنیادشهید قرار دهد به بهترین شیوه این مزارهای شهدای استان را ساماندهی خواهیم کرد.

مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان ادامه داد: انتظار داریم شهرداریهای استان نیز در راستای ساماندهی بهتر این قبور همکاری جدی با بنیادشهید داشته باشند و در هنگام تحویل قبور ساماندهی شده نیز مانند دیگر استانهای کشور شهرداری ها پای کار باشند تا بتوانیم برای جلوگیری از بروز مسائل احتاقتصادی برای مزارهای شهدا نیز اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی اعلام کرد: گلزار شهدا در حقیقت امامزادگان ما هستند و باید در شان شهدایی که از جان خود برای حفظ نظام و انقلاب و امنیت کشور گذشتند، مزار و گلزار شهدا ساماندهی گردد و انتظار داریم شهرداری ها در این زمینه همکاری بهتری داشته باشند.

استان لرستان 6 هزار و 300 شهید، 98 هزار و 837 ایثارگر، 2هزار و 951 نفر جانباز زیر 25درصد، 6 هزار و 379 جانباز 25 تا 70 درصد، 263 جانباز 70 درصد به بالا، همچنین 837 نفر آزاده و 6 هزار و 250 فرزند شهید است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2522

به "خبرنگاران 10 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای لرستان احتیاج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 10 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای لرستان احتیاج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید