خبرنگاران 35 درصد مازندرانی ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند

به گزارش هنجس بلاگ، ساری - خبرنگاران - بر اساس اعلام اتحادیه تعاونی های سهام عدالت کشور ، 35 درصد مازندرانی های دارای سهام عدالت با انتخاب روش مستقیم ، مدیریت سهامشان را خودشان در اختیار گرفته اند.

خبرنگاران 35 درصد مازندرانی ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند

انتخاب روش مدیریت سهام عدالت نخستین گام برای آزادسازی و فروش این سهام توسط دارندگان آن بود که از 15 خرداد ماه سال جاری شروع شد و به مدت 20 روز ادامه داشت. دارندگان سهام عدالت در این دوره زمانی باید تکلیف مدیریت سهامشان را با انتخاب یکی از 2 روش مستقیم یا غیرمستقیم معین می کردند.

افرادی که روش آزاد سازی به شیوه مستقیم را انتخاب کردند در واقع مدیریت سهام عدالتشان را در اختیار گرفتند. در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص یافته، قابلیت نقل وانتقال سهام به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت های زمانی و مقداری معین شده از سوی شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. همچنین مطابق قانون تجارت، این افراد سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص یافته ازجمله سود و ... بهره مند خواهند شد.

افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند ، مالکیت و مدیریت سهام عدالتشان با لحاظ مراتب ذیل به وسیله شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و سهامدار حق انتقال سهام به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی های سهام عدالت کشور روز پنجشنبه در ملاقات با استاندار مازندران گفت که 65 درصد از دارندگان سهام عدالت در این استان هم روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهامشان انتخاب کردند.

عسکر توکلی انتخاب روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت را به نفع سهامداران دانست و اضافه نمود : سهام داران عدالت در مازندران با انتخاب روش غیر مستقیم برای مدیریت سهامشان سود کردند.

وی با اعلام این که در مجموع 2 میلیون و 300 هزار شهروند مازندرانی دارای سهام عدالت هستند ، از استاندار مازندران به عنوان نخستین استاندار در کشور نام برد که موضوع نحوه مدیریت سهام عدالت شهروندان استانش را پیگیری نموده و در این زمینه دغدغه دارد.

بر اساس آمار رسمی ، در مجموع در سطح کشور 49 میلیون و 148 هزار و 775 نفر مشمول سهام عدالت هستند که 46 میلیون و 569 هزار و 483 نفر در قید حیات هستند و طبق آخرین حدود 27 درصد مدیریت غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالتشان انتخاب کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 17 شهریور 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1304

به "خبرنگاران 35 درصد مازندرانی ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 35 درصد مازندرانی ها مدیریت سهام عدالتشان را به دست گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید