رزم&zwnjحسینی: صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر صمت در سفر به اصفهان در بازدید از کارخانه ذوب آهن گفت: ذوب آهن اصفهان بانی تمام توفیقات صنعت فولاد کشور است.

رزم&zwnjحسینی: صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به اصفهان از ذوب آهن اصفهان بازدید کرد و به همراه وجیه ا... جعفری رئیس هیات عامل ایمیدر،عباس رضایی استاندار و جمعی از دیگر مسئولین استان و شهرستان لنجان ضمن مصاحبه با مدیران ذوب آهن و بازدید از خط فراوری این شرکت در جریان آخرین اقدامات این مجتمع بزرگ صنعتی نهاده شد.

وی پس از بازدید از کوره بلند شماره یک این شرکت که مراحل پیش گرم را طی می نماید ، در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به نقش مهم ذوب آهن در شکل گیری صنایع فولادی کشور و تربیت متخصصین در حوزه صنعت گفت : به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ، فراوری فولاد کشور از 500 هزار تن به 28 میلیون تن رسید و در افق 1404 فراوری 55 میلیون تن مد نظر است که بانی همه این توفیقات ذوب آهن است و این امر جای سپاس و قدردانی از همه کارگران ، متخصصان و مسئولان ذوب آهن دارد .

وی اضافه نمود : این مجتمع بزرگ صنعتی ارزش بسیاری برای کشور دارد و لذا چراغ آن باید روز به روز پرفروغ تر باشد و به هر شکلی که می توان باید بر کمیت و کیفیت محصولات آن اضافه نمود تا جایگاهی جهانی کسب کند .

وزیر صمت با اعلام آمادگی کامل برای حمایت از ذوب آهن اصفهان گفت : ایمیدرو پشتیبان ذوب آهن اصفهان است و کمیته ای برای حل مسائل صنعت فولاد تشکیل شده که قطعاً حامی این مجتمع بزرگ صنعتی خواهد بود .

رزم حسینی ، هم افزایی بین صنایع را بسیار مهم دانست و گفت : صنایع فولادی کشور نباید نگاه رقابتی داشته باشند بلکه تا آنجا که می توانند باید از هم پشتیبانی نمایند . صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند و رشد کردند و حالا باید از این صنعت حمایت نمایند .

وی با اشاره به توفیقات دولت با وجود فشار تحریم ومواجهه با کرونا ، اضافه نمود : با توجه به محدودیت های فروش نفت ، اگر توان صنعت فولاد کشور و پتروشیمی نبود ، اداره کشور در 3 سال اخیر میسر نمی شد .

رزم حسینی مبارزه با فساد ، ویژه خواری و امضاء های طلایی را از اولویت های وزارت صمت دانست و گفت : سیاست مالی کشور در حوزه فولاد مبتنی بر حذف رانت و شفاف سازی است .

وزیر صمت گفت : اقتصاد ایران سال جاری به احتمال زیاد رشد مثبت را تجربه می نماید که این حاصل قدرتمند شدن صنعت کشور است و در این راستا در فراوری 17 کالای مهم رشد داشته ایم .

وی گفت : ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک ، بیش از 800 هزار تن به فراوری خوداضافه می نماید که اهمیت بسیاری دارد . این شرکت قادر به تامین ریل کشور است که دستاورد بزرگی برای ایران است .

منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن در این ملاقات گفت : این شرکت در فراوری وبومی سازی گام های مهمی برداشته و دستاوردهای مهمی همچون فراوری ریل حاصل کرده است .

وی هزینه انرژی این شرکت را به دلیل روش فراوری و عدم بهره مندی از یارانه انرژی ، زیاد دانست و گفت : معادن زغال سنگ کشور وابسته به فعالیت ذوب آهن اصفهان هستند و این شرکت در مسئولیت های اجتماعی از جمله خدمات درمانی ، فعالیت های ورزشی ، عمرانی پیشگام است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه نمود : این تصور اشتباه وجود دارد که این شرکت یک صنعت قدیمی است و بر اساس آن نتیجه گیری می گردد که آلاینده هم هست . این در حالی است که بیشتر بخش های ذوب آهن اصفهان نوسازی و مدرن شده است و این شرکت اولین مجموعه ای است که با مشارکت سازمان محیط زیست طرح جامع زیست محیطی تدوین کرده است . پروژه های متعدد زیست محیطی از جمله ساخت و تعویض درب های باتری شماره سه کک سازی را اجرا کرده و کوشش می نماید رضایت جامعه را کسب نماید .

عباس رضایی استاندار اصفهان نیز از مسئولین وکوششگران ذوب آهن اصفهن به جهت تامین ریل متروی بهارستان قدردانی کرد و گفت : این مجتمع بزرگ صنعتی ، یک کارخانه معمولی نیست و فعالیت آن بر کل کشور تاثیر دارد .

وجیه ا... جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت : ذوب آهن اصفهان در تنظیم بازار همراهی بسیار خوبی دارد و لذا باید تامین مواد اولیه برای حفظ فراوری این شرکت تضمین گردد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2268

به "رزم&zwnjحسینی: صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزم&zwnjحسینی: صنایع فولادی کشور با همت ذوب آهن اصفهان به وجود آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید