رقابت داغ پژمان جمشیدی با شهاب حسینی

به گزارش هنجس بلاگ، پس از برنامه همرفیق با اجرای شهاب حسینی، برنامه گفت وگومحور جدیدی به نام پیش گو با اجرای پژمان جمشیدی، به انتشار اینترنتی رسید و قسمت نخست آن منتشر شد.

رقابت داغ پژمان جمشیدی با شهاب حسینی

یک گفت وگوی متفاوت

پیش گو در ابتدای برنامه، برای معرفی مهمان خود از ایده جالبی استفاده کرده است. پژمان جمشیدی برای اعلام نام مهمان آغاز به روایت خاطره خاص و جالبی از گذشته او می کند و همزمان با تعریف این خاطره شاهد عبور مهمان از جهت ویژه ورود به استودیو خواهیم بود. گفت وگوی جمشیدی با مهمان برنامه از همان خاطره ای آغاز می شود که روایت کرده و او درباره آن توضیح می دهد. خاطره امیر آقایی، مربوط به علاقه فراوان او به فیلم و سینما بود. به طور کلی می توان گفت در مقایسه با دیگر برنامه های گفت و گومحور، سوالات خلاقانه تری برای مهمانان طراحی شده است.

پیش گویی در بخش آینده

گفت وگوی پژمان جمشیدی با مهمانان برنامه، دو بخش دارد. جمشیدی در بخش اول گفت وگو، سوالاتی درباره گذشته می کند و به عنوان مثال می پرسد مهمانش دوست دارد در کدام دوره تاریخی زندگی کند، علاقه مند است با کدام شخصیت های مشهور ملاقات و صحبت کند یا چه لحظه خاصی است که او دوست داشته در آن حضور پیدا کند. در بخش دیگری از گفت وگو که مربوط به آینده است، به سال های بعدی زندگی مهمان پرداخته می شود و جذاب ترین بخش برنامه، همین بخش است. در این قسمت اتفاق های خوب و بد مختلفی برای 10 سال آینده زندگی مهمان در نظر گرفته می شود و او باید از بین عددهایی که وجود دارد، 10 تقدیر را به صورت اتفاقی انتخاب کند و بعد آن ها را به ترتیب زمانی که علاقه مند است اتفاق بیفتد، بچیند. تقدیرهایی که متناسب با حرفه هر شخص طراحی می شود و احساس مهمان راجع به رخ دادن آن اتفاقات، بازی جالب و سرگرم کننده ای را در این بخش به راه می اندازد، اما نکته منفی بازی، واقعی نبودن این پیش گویی است. در واقع تقدیرها مبنای خاصی ندارند و برخلاف اسم برنامه که پیش گو است، در هیچ بخشی از گفت وگو شاهد پیش گویی واقعی که مخاطب را غافلگیر کند نیستیم.

ایده خوب کتاب قانون

یکی دیگر از ایده های جالب برنامه، نوشتن کتابی به نام کتاب قانون توسط مهمانان است. در بخش مربوط به آینده، پژمان جمشیدی از مهمان می پرسد، اگر اختیار داشته باشد که یک قانون خاص وضع کند، چه قانونی تعیین می کند؟ مهمان پس از پایان گفت وگو با خط خودش، قانونی را که گفته بود در کتاب می نویسد. امیر آقایی قانون حذف پول را در کتاب قانون پیش گو نوشت. یکی دیگر از سوالات جالبی که از مهمان پرسیده می شود، توصیه اش به آیندگان است. پژمان جمشیدی از مهمان می خواهد به انسان هایی که در سال های آینده زندگی خواهند کرد، پیام خاصی بدهد.

اجرای پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی که پیش از این برنامه اینترنتی کلاسیکو را اجرا کرده، با پیش گو بار دیگر اجرا را تجربه می کند. از اجرای جمشیدی در برنامه کلاسیکو استقبال نشد و با واکنش های منفی روبرو شد. جمشیدی در پیش گو، هنگام پلاتو گفتن لحن جدی و رسمی دارد، اما عملکرد او هنگام تعامل با مهمان، در قسمت اول خوب بود. این بازیگر طی گفت وگو با امیر آقایی، با استفاده از شوخی و طنازی سعی کرد لحظات بامزه ای در برنامه ایجاد کند و ارتباط صمیمانه ای با او داشته باشد تا فضای خشک و جدی بر برنامه حاکم نشود و حوصله مخاطبان سر نرود و می توان گفت پیروز هم شد. باید دید او در قسمت های آینده چه خواهد کرد و آیا اجرایش پیشرفتی خواهد داشت یا خیر.

دکور معمولی و ساده

برنامه پیش گو دکوری ساده و معمولی دارد و از لحاظ بصری جذابیت خاصی ندارد. برای بخش مربوط به گذشته و آینده صندلی های جداگانه ای طراحی شده است. پژمان جمشیدی در بخش گذشته، مانند بسیاری از برنامه های گفت وگومحور، پشت میز می نشیند و با مهمان خود صحبت می کند. در بخش آینده، صندلی مجری و مهمان تغییر می کند و آن ها در گوشه ای از استودیو که دور تا دورشان را دکور نیم دایره شکلی فرا گرفته، روی دو صندلی رو به روی یکدیگر می نشینند و عددهای مربوط به تقدیرهایی که مهمان انتخاب می کند هم روی دیوار تصویری نمایش داده می شود. با توجه به فضا و محتوای برنامه، بهتر بود فضای متفاوت تر و جذاب تری برای برنامه طراحی می شد.

میزبانی از چهره های جذاب

پیش گو در قسمت اول آیتمی نداشت و جز بخش هایی که گروه موسیقی دال قطعاتی را اجرا کردند، بقیه برنامه به گفت وگو با مهمان گذشت، بنابراین مهم ترین برگ برنده آن چهره هایی هستند که در برنامه حضور می یابند. هرچه چهره ها جذاب تر باشند، کمتر در برنامه های مختلف دیده شده باشند و مخاطب کمتر با شخصیت آن ها آشنا باشد، شاهد گفت وگوی شنیدنی تری در برنامه خواهیم بود و صحبت های جدیدتری مطرح خواهد شد. امیر آقایی چندان اهل گفت وگو نیست و چهره کم حاشیه ای است، بنابراین دعوت از او به عنوان اولین مهمان پیش گو، اتفاق خوبی بود. اگر این برنامه بتواند در دعوت از ستاره ها از همرفیق سبقت بگیرد، به خوبی دیده خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3206

به "رقابت داغ پژمان جمشیدی با شهاب حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت داغ پژمان جمشیدی با شهاب حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید