رکورد هایی که فیلم سوفیا لورن می شکند

به گزارش هنجس بلاگ، سوفیا لورن یکی از بازیگران حرفه ای سینماست که ممکن است امسال برای بازی در زندگی در پیش رو جایزه اسکار 2021 را از آن خود کند و رکورد های بازیگری و سینمای ایتالیا را بشکند.

رکورد هایی که فیلم سوفیا لورن می شکند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ورایتی، صف رقابت بهترین بازیگران زن در اسکار نود و سوم پر از چهره های قدیمی و باسابقه سینماست که مریل استریپ، میشل فایفر، الن برستاین از جمله آن ها هستند. به این فهرست باید سوفیا لورن را هم اضافه نمود که از سرشناس ترین بازیگران دوره طلایی هالیوود محسوب می شود. وی امسال با بازی در فیلم زندگی در پیش رو به کارگردانی ادواردو پونتی از این شانس برخوردار شده است.

این بازیگر برنده اسکار که این جایزه را برای بازی در دو زن ساخته ویتوریو دسیکا در سال 1962 دریافت کرده اولین بازیگری شد که برای بازی در فیلمی خارجی زبان پیروز به کسب اسکار بازیگری شد. وی بعد یک نامزدی دیگر در سال 1965 برای ازدواج به سبک ایتالیایی ساخته دسیکا کسب کرد و اگر اکنون با فیلم جدیدش بار دیگر نامزد اسکار شود، رکورددار این بخش در یک فیلم خارجی خواهد شد.

سال 2021، 56 سال از کسب آخرین نامزدی اسکار وی می گذرد و او با نامزدی در این بخش رکورد هنری فوندا را می شکند که بزرگ ترین فاصله بین نامزدی در بخش بازیگری را کسب کرده بود. فوندا سال 1941 برای بازی در خوشه های خشم نامزد شد و بعد اسکار را سال 1982 برای بازی در روی گلدن پاند برنده شد که به معنی فاصله 41 ساله در بین 2 نامزدی است.

در عین حال سوفیا لورن اگر نامزد اسکار شود سالخورده ترین نامزد برای بخش بهترین بازیگر زن خواهد بود. او که 86 ساله است می تواند از امانوئله ریوا که در 85 سالگی برای عشق نامزد اسکار شده بود، فراتر برود؛ و در عین حال اگر او این راستا را تا نهایت برود و برنده اسکار شود نه تنها رکورد جسیکا تاندی را به عنوان سالخورده ترین بازیگر در این زمینه می شکند بلکه سالخورده ترین برنده اسکار تاریخ خواهد شد.

اما وی تنها بازیگری نیست که از ظرفیت جا به جا کردن این رکورد ها برخوردار است و آنتونی هاپکینز 83 ساله نیز می تواند سالخورده ترین نامزد تاریخ در بخش بازیگر مرد باشد اگر برای بازی در پدر نامزدی اسکار را کسب کند. او با این نامزدی رکورد ریچارد فارنزورث را که برای داستان استریت در 79 سالگی نامزد اسکار شد می شکند. اگر هاپکینز برنده شود رکورد فوندا را می شکند که در 76 سالگی اسکار را به دست آورد.

در بخش بازیگر زن نقش مکمل نیز برستاین برای تکه های یک زن می تواند سالخورده ترین نامزد تاریخ اسکار در بخش بازیگر مکمل شود و با 57 روز فاصله، رکورد کریستوفر پلامر را که 88 سال و 41 روزه بود وقتی نامزدی اسکار را کسب کرد، بشکند. وی برای همه پول های جهان نامزدی اسکار را کسب کرد.

احتمال می رود امسال ایتالیا با فیلم زندگی پیش رو در بخش اسکار خارجی زبان شرکت کند و این فیلم سی ودومین نامزدی ایتالیا برای اسکار این بخش را به دست آورد. ایتالیا با کسب 14 اسکار در بخش بهترین فیلم بین المللی رکورددار این زمینه است.

این فیلم در بخش موسیقی فیلم نیز می تواند امیددار باشد، زیرا دایان وارن که 11 بار نامزدی اسکار را برای ساخت موسیقی فیلم در کارنامه دارد ترانه فیلم را ساخته است.

فیلم زندگی پیش رو آنقدر تاثیرگذار است که بازیگر جوان نقش مومو نیز می تواند امیددار کسب پیروزیت های بیشتر باشد.

برای پونتی که پسر سوفیا لورن است و هم کارگردان و هم یکی از نویسندگان فیلمنامه در کنار اوگو چیتی است، شانس دریافت نامزدی در بخش فیلمنامه اقتباسی وجود دارد. این فیلم با اقتباس از رمان مطرح رومن گاری به همین نام ساخته شده است. آخرین بار که یک فیلم خارجی زبان نامزدی در بخش فیلمنامه اقتباسی را کسب کرد سال 2007 بود که لباس غواصی و پروانه این نامزدی را به دست آورد، ولی هرگز فیلم خارجی در این بخش پیروز به کسب جایزه نشد و برخلاف آن در بخش فیلمنامه غیراقتباسی تا به امروز 6 بار فیلم های خارجی نامزد دریافت جایزه شده اند که آخرین آن پارازیت سال پیش بود که پیروز به کسب جایزه هم شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2071

به "رکورد هایی که فیلم سوفیا لورن می شکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد هایی که فیلم سوفیا لورن می شکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید