صادرات تخم مرغ متوقف است ، با کمبود فراوری روبرو ایم

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه صادرات تخم مرغ عملا متوقف است، گفت: با کمبود فراوری در این حوزه روبرو هستیم.

صادرات تخم مرغ متوقف است ، با کمبود فراوری روبرو ایم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ راوه بلاگ بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، ناصر نبی پور در مصاحبه با مهر در واکنش به مباحث اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات تخم مرغ به شکل مدیریت شده، گفت: بیش از 40 سال است که متوجه مفهوم مدیریتی که مسئولان عنوان می نمایند، نشده ایم و نمی دانیم از کدام مدیریت صحبت می نمایند.

وی با بیان اینکه صادرات تخم مرغ عملاً متوقف شده است، افزود: اگر هم صادراتی در حال اجرا است عوامل مرتبط با خود وزارتخانه این کار را انجام می دهند.

نبی پور تاکید نمود: مشهد یکی از مهم ترین مناطقی است که تخم مرغ صادر می نماید و الان اگر از صادرنمایندگان مشهدی سوال کنیم می گویند که صادرات انجام نمی گردد، به عبارتی وقتی مسئولان لفظ مدیریت شده را مطرح می نمایند، یعنی صادرات نیست.

وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی قاچاق رونق می گیرد، گفت: تا حدود 26 روز قبل، نزدیک به 10 هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده بود.

نبی پور قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری بین 15 هزار و 200 تا 15 هزار و 300 تومان اعلام نمود و اضافه نمود: حدود یک ماه است که قیمت تخم مرغ در همین حدود نوسان می نماید و تقریباً ثابت است.

وی با اشاره به کمبود در فراوری تخم مرغ، اضافه نمود: به دستور دولت مرغ هایی که باید در 90 هفتگی به کشتارگاه فرستاده می شدند، برای جبران این کمبود باید تا 110 هفتگی نگهداری شوند.

نبی پور کشتار مرغ ها به علت مطلوب نبودن شرایط فراوری و نیز کمبود جوجه ریزی را از جمله دلایل کاهش فراوری تخم مرغ مطرح کرد و اضافه نمود: 5 ماه است که با کمبود جوجه یک روزه تخم گذار روبرو هستیم و تا مرداد ماه نیز این کمبود ادامه دارد البته از ماه جاری شرایط مقداری بهبود می یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3262

به "صادرات تخم مرغ متوقف است ، با کمبود فراوری روبرو ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات تخم مرغ متوقف است ، با کمبود فراوری روبرو ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید