طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی کلید خورد

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، حمید قاسمی ده چشمه گفت: طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی با گازسوز کردن 600 دستگاه وانت بار کلید خورده است.

طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی کلید خورد

وی گفت: این طرح هم اکنون به صورت عملی آغاز شده است و پیش بینی ما این است که روزانه حدود یک هزار دستگاه خودروی عمومی از جمله تاکسی و وانت بار گازسوز شوند.

وی با اشاره به دریافت بیش از 45 هزار تقاضا در سامانه جدید ثبت نام دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی گفت: 25 هزار مورد ثبت شده مربوط به خودروهای شخصی بوده است که مشمول طرح نیستند و در سامانه جدید در همان مرحله ثبت نام شناسایی می شوند.

قاسمی با تاکید بر آمادگی کارگاه های مجاز و کارخانه های تبدیل تاکید کرد: این امکان وجود دارد تا در صورت نیاز ظرفیت این کارخانه ها افزایش یابد.

وی زمان انتظار برای تبدیل را حدود یک هفته گفت و گفت: ثبت نام در سایت https://gcr.niopdc.ir/login و تبدیل خودروهای عمومی طبق این طرح رایگان است.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به اینکه اولویت این طرح با تاکسی و وانت بارهاست، گفت: ظرفیت اولیه کارگاه ها برای گازسوزکردن این دسته از خودروها در نظر گرفته خواهد شد، اما در مراحل بعدی مسافربرهای شخصی از جمله تاکسی های اینترنتی (اسنپ و تپسی و…) و نیز مسافربرهای بین شهرها و روستاها نیز مشمول طرح خواهند شد.

قاسمی اضافه نمود: تاکسی های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه خواهد کرد، به مرور در نوبت تبدیل قرار خواهند گرفت.

وی همچنین با اکید بر آمادگی زیرساخت ها در این سامانه برای دریافت اطلاعات خالص و سرعت دریافت کار ثبت نام، گفت: پیمانکاران طرح نیز هم زمان به اطلاعات پنل این سامانه دسترسی دارند و می توانند برای کارگاه ها و تامین کالا و مباحث مالی برنامه ریزی کنند.

قاسمی تاکید کرد: هم اکنون به طور میانگین روزانه 21 میلیون مترمکعب گاز سی ان جی در کشور توزیع می شود که با توجه به زیرساخت های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه 40 هزار مترمکعب نیز وجود دارد.

منبع: فارس

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 921

به "طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید