عذرخواهی شبکه آساهی ژاپن از شینزو آبه

به گزارش هنجس بلاگ، شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن گزارشی را که درباره بازپرسی شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور توط دادستانها به دلیل پرونده پولهای سیاسی پخش شده، نادرست خوانده و از او عذرخواهی کرد.

عذرخواهی شبکه آساهی ژاپن از شینزو آبه

به نقل از خبرگزاری رویترز، شینزو آبه که در ماه سپتامبر به دلیل شرایط بد سلامتی از سمتش استعفا کرد، با گزارش هایی درباره کمک دفترش به پوشش هزینه های مهمانی های حامیانش مورد هجمه قرار گرفته است؛ کاری که نقض قوانین مربوط به تامین مالی محسوب می شود و سال گذشته میلادی نیز از سوی شینزو آبه در زمان مورد پرسش قرار دریافت در مجلس تکذیب شد.

شبکه آساهی در وبسایتش نوشت: مساله بازپرسی از شینزو آبه، نخست وزیر سابق نادرست از آب درآمد. ما از نخست وزیر سابق و افراد مربوطه و بینندگانمان عذرخواهی می کنیم.

شبکه آساهی با استناد به حرفهای چند قانونگذار حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن گزارش کرده بود، شینزو آبه از سوی دادستانهای توکیو یا در روز پنجشنبه یا قبل از آن مورد بازپرسی قرار گرفته است.

دفتر شینزو آبه بعد از گزارش اولیه شبکه آساهی به پرسشها درباره آن پاسخ نداد. رسانه های داخلی ژاپن ماه جاری میلادی گزارش کردند، دادستانها از آبه خواستار بازپرسی داوطلبانه در پرونده ای در خصوص منشی او از بابت گزارش نکردن یک سری هزینه های مرتبط با مهمانی های شام که به 40 میلیون ین رسیده، شده اند.

روز جمعه رسانه های داخلی ژاپن گزارش کردند، آبه ممکن است احتمالا قبل از سال جاری میلادی به جهت پاسخ دادن به پرسشها به مجلس احضار شود و قبل از گزارش اولیه شبکه آساهی، نقل قولی از آبه منتشر شد مبنی بر اینکه او به پرسشها با حسن نیت پاسخ خواهد داد.

روزنامه نیکی شیمبون به نقل از او گزارش کرد که گفته است: دادستانها هم اکنون در حال تحقیق درباره این مساله هستند اما به مجرد موجود شدن نتایج من مایل هستم به پرسشها با حسن نیت پاسخ بگویم. البته من همچنین مایل هستم با حسن نیت به پرسشهای مجلس پاسخ دهم. ، ایسنا

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2370

به "عذرخواهی شبکه آساهی ژاپن از شینزو آبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی شبکه آساهی ژاپن از شینزو آبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید