فرهاد و یحیی؛ شاه و امپراتور بی خطر!

به گزارش هنجس بلاگ، هفته هشتم رقابت های لیگ برتر، عصر روز گذشته با انجام چهار دیدار به سرانجام رسید که در حساس ترین مسابقه هفته، تیم های استقلال و پرسپولیس با ارائه دیداری محافظه کارانه به نتیجه مساوی بدون گل رسیدند. در این بازی که در ورزشگاه آزادی برگزار گشت، دو تیم اولویت را بر نباختن گذاشته بودند و نهایتا هم به هدفی که در سر داشتند، رسیدند.

فرهاد و یحیی؛ شاه و امپراتور بی خطر!

پرسپولیس که پیش از این بازی با کسب 14 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار داشت، درصدد بود تا فاصله یک امتیازی اش را با استقلال رده پنجمی حفظ کند. استقلال هم که بعد از چهار تساوی متوالی پا به دربی گذاشته بود، نهایتا در پی شکست نخوردن در دربی بود تا ضمن حفظ فاصله اندکش با پرسپولیس، با فرار از شکست احتمالی برابر رقیب سنتی، وارد بحرانی زودهنگام نشود. این طور شد که دربی 97 مرکز بدون آنکه موقعیتی چندان خطرناک داشته باشد، بدون گل به پایان رسید تا پرسپولیس با 15 امتیاز به رده سوم جدول سقوط کند و استقلال هم فعلا یک پله در جدول رده بندی بالا بیاید.

این دو تیم در شرایطی برای نودوهفتمین بار به مصاف هم رفتند که تساوی در لیگ برتر، پرتکرارترین نتیجه ای بود که مقابل یکدیگر کسب کرده بودند. 21 تساوی استقلال و پرسپولیس در ادوار مختلف لیگ برتر به عدد 22 رسید تا فرهاد مجیدی که استقلالی ها برای او لقب شاه را در نظر گرفته اند، برای پنجمین بار متوالی در رقابت های این فصل لیگ برتر به نتیجه مساوی برسد. با توجه به 10 امتیازی که استقلال در پنج بازی اخیر از دست داده به نظر می رسد شرایط برای استقلالی ها چندان هم مساعد نباشد. هرچند به نظر می رسید همین نکته باعث شود کمی استقلال شجاع تر در زمین مسابقه حاضر شود؛ اما در نهایت شاه استقلالی ها، احتیاط را در دستور کار قرار داد تا همچنان در کسب پیروزی برابر پرسپولیس در وقت های قانونی ناکام بماند.

این پنجمین باری بود که فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی مقابل پرسپولیس قرار می گرفت، ولی در چهار بازی قبلی پیروز به شکست دادن رقیب نشده بود. فرهاد در این مدت دو برد در جام حذفی برابر پرسپولیس دارد، ولی ازآنجاکه این پیروزی ها در ضربات پنالتی به دست آمده، طبق قانون، نتیجه دیدار مساوی لحاظ می شود. البته فرهاد مجیدی مطابق با انتظار، بعد از بازی دوباره داوری را بهانه کرد و از این گفت که تیمش تا به حال شش امتیاز ضرر کرده است: به جز صحنه دقیقه 87 بازی، هیچ صحبت دیگری نداریم! اگر فردا پیش کسوتان، فرگوسن های وطنی و جراید نمی گویند فرار رو به جلوست، شش امتیاز را تا به الان از ما گرفته اند. در بازی با فجر سپاسی، گل دوم را سالم زدیم که به جای تمام شدن بازی با نتیجه 2 بر صفر، مسابقه یک - یک تمام شد و بیرون آمدیم. در بازی با صنعت نفت دو پنالتی را برای ما نگرفتند که می توانست نتیجه بازی را تمام کند و این هم از این بازی! اگر با فرهاد مجیدی مشکل دارند، بگویند، هواداران استقلال چه گناهی دارند؟ من می روم و یکی دیگر بیاید، برای او پنالتی بگیرند. نمی دانم داستان چیست. قبلا هم آمدم اینجا صحبت کردم. هر موقع تیم من بد بازی کرده است، گفتم بد بازی کرده، هر موقع خوب بودیم، گفتم تیمم خوب بازی کرده است. داور چطور این صحنه را پنالتی نگرفت، من مانده ام! من که 50، 60 متر دورتر بودم، فهمیدم پنالتی است، داور چطور در دو قدمی نمی بیند. من صحبتی به جز صحنه دقیقه 87 ندارم.

در سوی دیگر، یحیی گل محمدی، امپراتور پرسپولیسی ها هم در این بازی مثل همتایش احتیاط پیشه کرد تا تیم او که مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر است هم در این دربی بی خطر نشان دهد. پرسپولیس که با توجه به ناکامی سپاهان می توانست با غلبه بر رقیب سنتی به صدر جدول لیگ برتر برسد، دست به ریسک نزند تا پس از دو هفته پیروزی برابر تیم های نفتی لیگ برتر، دوباره به نتیجه مساوی رضایت دهد. پرسپولیس در هشت هفته رقابت های لیگ تا به اینجا فقط 50 درصد را با پیروزی پشت سر گذاشته و بقیه را یا مساوی کرده یا اینکه باخته است (سه تساوی و یک شکست برابر آلومینیوم اراک).

جالب آنکه یحیی گل محمدی هم بعد از بازی به اشتباهات داور اشاره کرد، هرچند غلظتش کمتر از صحبت های فرهاد مجیدی بود: در دو، سه صحنه، داور جریان بازی را به سمت حریف تغییر داد. در صحنه ای که باید بابت خطا روی امید عالیشاه به روزبه چشمی کارت زرد می داد، خطایی نگرفت و به من و امید عالیشاه کارت زرد داد. جریان بازی با همان صحنه عوض شد، چون در اوج فشار حملاتمان بودیم، اما دو، سه تصمیم داور، جریان بازی را عوض کرد. بازی سختی برای قضاوت کردن بود و تیم داوری خوبی داشتیم، اما در این دو، سه صحنه، فشاری را که باید در حملات روی حریف می گذاشتیم، از ما گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3615

به "فرهاد و یحیی؛ شاه و امپراتور بی خطر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد و یحیی؛ شاه و امپراتور بی خطر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید