قرنطینه نکنیم کرونا قتل عام می نماید ، کشور شرایط بسیار وخیمی دارد

به گزارش هنجس بلاگ، مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تصریح اینکه اگر کشور به شکل کامل قرنطینه نشود، شاهد قتل عام کرونا خواهیم بود، گفت: رنگ بندی ها را کنار بگذاریم، کل کشور شرایط بسیار وخیمی دارد.

قرنطینه نکنیم کرونا قتل عام می نماید ، کشور شرایط بسیار وخیمی دارد

به گزارش خبرنگاران، هاله قائم در تبادل نظر با ایسنا اعلام کرد: از همان ابتدای اپیدمی کرونا، مشاوران در مرکز مبارزه با کرونای کشوری دائما مسائل و مسائل ناشی از شیوع این بیماری را هشدار دادند که یکی پس از دیگری رخ داد.

وی با بیان اینکه تعطیلی و بازگشایی ها هیچکدام در زمان درستی اجرایی نشد، اخذ و انجام چنین تصمیماتی را دارای مراحلی خاص دانست که می توانست از افسارگسیختگی شیوع بیماری کرونا جلوگیری کند، گفت: می شد با تعطیلی و قرنطینه کامل کشور جلوی مرگ و میر بالا را گرفت.

مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: گفته می گردد به دلیل مسائل مالی نمی توان کشور را قرنطینه کامل کرد، حال سوال این است که آیا بار مالی تحمیل شده ناشی از شیوع کرونا که بر دوش کشور تحمیل شد، کمتر و سبک تر از باری است که بسیاری قبل تر و با اجرای قرنطینه کامل می توانستیم تحمل کنیم؟

موافق رنگ بندی نیستم

این متخصص اپیدمیولوژی با تاکید بر اینکه اکنون چاره ای جز قرنطینه کامل کشور نداریم، گفت: با رنگ بندی استان و شهرستان ها موافق نیستم چون در مردم ایمنی کاذب و دوگانگی ایجاد می نماید.

او گفت: به عنوان مثال؛ فارس مدت های طولانی در شرایط هشدار و نارنجی واقع شده است، در حالی که شاهد افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میرها به عددی بالای 30 نفر در روز هستیم و درصد تست های مثبت هم بالغ بر 50 درصد شده و این به معنای فاجعه است.

این اپیدمیولوژیست گفت: درصد تست های مثبت بعضی از کشورهای اروپایی تنها 1.7 درصد است و این به معنای بیماریابی صحیح آنهاست.در حالی که 50 درصد از تست های استان ما به تنهایی 50 درصد است و بی شک آمار موارد خفیف و کسانی که اصلا مراجعه نکرده اند هم بسیار بالاست.

به گفته قائم، وظیفه دولت در این مرحله این است که در این روزهای سخت کشور را به طور کامل قرنطینه کند، چون جان انسان ها در میان است و وظیفه انسانی ماست که گوشزد کنیم و جلوی مرگ و میر را بگیریم.

از مردم گله مندیم

او با گلایه از مردم گفت: از مردم گله مندیم نباید همه تقصیر را به گردن دولت بیندازیم؛ مردم علی رغم هشدارها رعایت نمی نمایند. جوانان بدون ماسک دورهمی می گیرند و متاسفانه بعضی تصور می نمایند که مرگ کرونایی برای همسایه است.

مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: اگر مردم رعایت ننمایند، چاره ای جز در خانه ماندن کامل و حکومت نظامی نخواهیم داشت. معتقد هستم اکنون نیروهای نظامی هم باید به میدان بیایند، نه به دلیل کنترل اپیدمی بلکه برای تنفس کادر سلامت که خسته شده و بریده اند.

قائم با تاکید بر این موضوع که اگر تعطیل کنیم اما نظارت نداشته باشیم و راه ها باز باشند، فایده ای ندارد، گفت: درون حوزه سلامت نیز باید به فکر این باشیم که تعداد تخت های بیمارستانی و نقاهتگاه ها را افزایش دهیم.

شرایط مبتلایان در ادارات بسیار وحشتناک است

مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از دولت خواست تا انجام تست به صورت وسیع و پیگیری موارد مثبت به طور دقیق را در دستور کار خود قرار دهد و افزود: شرایط مبتلایان در ادارات بسیار وحشتناک است.

این متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: متاسفانه علیرغم آنکه رستوران و کافی شاپ ها را تعطیل می نمایند و خدمات آن را بیرون بری انجام می دهند، اما مردم گوش نمی دهند و دوباره در همین مراکز تجمع می نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2085

به "قرنطینه نکنیم کرونا قتل عام می نماید ، کشور شرایط بسیار وخیمی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه نکنیم کرونا قتل عام می نماید ، کشور شرایط بسیار وخیمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید