محاکمه مجدد مردی به اتهام قتل همسر دوم

به گزارش هنجس بلاگ، مردی که متهم است همسر دومش را با خودرو زیر گرفته و به قتل رسانده، با نقض حکمش از سوی دیوان عالی کشور، یک بار دیگر پای میز محاکمه می رود.

محاکمه مجدد مردی به اتهام قتل همسر دوم

به گزارش شرق، پرونده قتل زن جوان به سه سال قبل برمی گردد؛ زمانی که مأموران در جریان یک تصادف و مرگ فردی در این حادثه نهاده شدند. وقتی پلیس به محل رسید، شاهدان به مأموران گفتند راننده ای این زن را زیر گرفت و رفت. آن ها تأکید کردند خودشان دید ه اند که این اتفاق به عمد رخ داد. یکی از شاهدان گفت: راننده زن را کنار جاده پیاده کرد و بعد با سرعت از روی او رد شد.

وقتی مأموران دوربین های مداربسته را آنالیز کردند، متوجه شدند خودرویی که مقتول را زیر گرفته، متعلق به یکی از افراد مطرح منطقه و شوهر مقتول است.

به این ترتیب مأموران با معین شدن هویت مقتول که زنی به نام مینا بود، تحقیقات خود را ادامه دادند. شوهر مینا مدعی شد قصدی برای قتل نداشته و همسرش را اتفاقی زیر گرفته و بعد از ترس فرار نموده است.

این مرد به نام محسن به مأموران گفت: من مینا را کنار جاده دیدم و خواستم توقف کنم تا او را سوار ماشین کنم، اما به او برخورد کردم. من قصد کشتن همسرم را نداشتم.

وقتی پلیس زندگی خصوصی مینا و محسن را آنالیز کرد، معین شد این زوج از مدت ها قبل اختلافات شدیدی با هم داشتند و حتی مدت ها بود که متهم به خانه همسرش نمی رفت.

هرچند محسن مدعی بود تعمدی در کار نبوده، اما مادر مینا از دامادش شکایت کرد و گفت: محسن پیش از دخترم یک بار ازدواج نموده بود و همسر و فرزند داشت. او وقتی که با دخترم ازدواج کرد گفت عاشق دخترم شده و همسر اولش را طلاق می دهد، اما این کار را نکرد.

در این سال ها که دخترم با محسن ازدواج نموده بود، از او صاحب سه فرزند شد. پسر بزرگش خیلی زود به جهان آمد و به همین دلیل هم دیگر دخترم نتوانست از شوهرش طلاق بگیرد و به خاطر پسرش در این زندگی ماند.

چند سال قبل هم دو فرزند دیگرش به جهان آمدند. دامادم این اواخر به دخترم خیلی بی توجه شده بود، به جز دخترم به بچه ها هم اعتنایی نمی کرد و به همین دلیل هم دخترم از او ناراحت و دلخور بود و به تدریج اختلافات میان آن ها خیلی شدید شد. من اطمینان دارم محسن به عمد این کار را نموده و دخترم را کشته است.

محسن با شکایت مادرزنش به اتهام قتل عمدی بازداشت شد. او در مرحله بعدی بازپرسی ها باز هم منکر همه چیز شد و ادعا کرد قصد نداشته همسرش را بکشد و مرگ مینا یک اتفاق ناخواسته بوده است.

محسن مدعی شد همسرش را کنار جاده دیده و قصد داشت سوارش کند که این حادثه رخ داد. محسن بعد از مدتی در بازپرسی ها قتل را قبول کرد و گفت: من همچنان می گویم قصد کشتن همسرم را نداشتم. مدتی بود که با هم اختلاف داشتیم و مینا می خواست از من جدا گردد. من از او سه فرزند داشتم. ضمن اینکه موقعیت اجتماعی من به خطر می افتاد. با اینکه مینا همسر دومم بود، من از روی عشق و علاقه با او ازدواج نموده بودم و خیلی دوستش داشتم. مدتی بود که مینا سر ناسازگاری داشت.

روز حادثه او را سوار ماشین کردم تا با هم صحبت و اختلافات مان را حل کنیم. نمی خواستم جلوی بچه ها با هم جرو بحث کنیم. در ماشین خیلی با هم صحبت کردیم. مینا حرف های من را قبول نکرد و حرف خودش را می زد. یک دفعه به من گفت بزن کنار می خواهم پیاده شوم. من گفتم هنوز صحبت هایم تمام نشده، تو نباید هر کاری که دوست داری بکنی و باید آبروی من را هم در نظر بگیری؛ اما توجهی نکرد. او فریاد می زد و آن قدر عصبانی بود که کارهایش اصلا دست خودش نبود.

متهم ادامه داد: من هم عصبانی شدم و اصلا نتوانستم خودم را کنترل کنم. سرعتم را کم کردم و وقتی که مینا داشت از ماشین پیاده می شد، طوری حرکت کردم که دست و پایش بشکند و تنبیه گردد، قصدم کشتن او نبود؛ اما متأسفانه سرش با جایی برخورد کرد و جانش را از دست داد.

با توجه به آنچه متهم گفت کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی مادر مقتول درخواست قصاص کرد و پسرش که به سن قانونی رسیده بود نیز گفت درخواست قصاص دارد. او گفت: پدرم به عمد مادرم را کشته است. او نسبت به ما بی توجه بود و همین موضوع مادرم را ناراحت می کرد. من از خون مادرم نمی گذرم.

بعد از گفته های این دو نفر، متهم در صندلی نهاده شد. او گفت: من اتهام قتل را قبول ندارم. زنم را دوست داشتم. اگر کسی عاشق نگردد که ازدواج دوم نمی کند. من عاشق شدم و ازدواج کردم و سه فرزند از مینا داشتم. من هرگز راضی به مرگ مادر بچه هایم نبودم. او را دوست داشتم. ما جروبحث کردیم و او خواست از ماشین پیاده گردد که این رخ داد.

متهم سپس رو به اولیای دم کرد و با عذرخواهی از آن ها گفت: من درخواست بخشش دارم. سپس فرزند متهم و مقتول و مادر مقتول اعلام گذشت کردند. با سرانجام جلسه دادگاه هیئت قضات وارد شور شدند و متهم را با توجه به گذشت اولیای دم به حبس محکوم کردند.

رأی صادرشده مورد اعتراض متهم نهاده شد و پرونده به دیوان عالی کشور رفت. قضات دیوان عالی بعد از آنالیز دقیق پرونده اعلام کردند نواقصی در رأی صادرشده وجود دارد و آن را نقض کردند.

قضات دیوان از دادگاه خواستند تا اولا سهم دو، ولی دم صغیر دیگر را که خودشان نمی توانند درخواستی از دیه داشته باشند، معین کند. همچنین دادگاه موظف شد برای آن ها قیّم نیز انتخاب کند. ضمن اینکه باید معین گردد ادعای متهم درباره غیرعمدی بودن قتل درست است یا خیر؟ چراکه در این زمینه اصلا تحقیق نشده و حتما باید درباره نحوه قتل و عمدی بودن یا غیرعمدی بودن آن معین گردد.

با نقض حکم دادگاه در دیوان عالی کشور، پرونده قتل همسر دوم مرد دوزنه یک بار دیگر برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران بازگردانده شد و متهم به این ترتیب یک بار دیگر پای میز محاکمه می رود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2377

به "محاکمه مجدد مردی به اتهام قتل همسر دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه مجدد مردی به اتهام قتل همسر دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید