محتوای آموزشی برای دانش آموزان مدارس استثنایی کردستان فراوری شد

به گزارش هنجس بلاگ، رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: چهار هزار کاربرگ و محتوای آموزشی برای دانش آموزان دارای مسائل ویژه یادگیری استان در زمان شیوع ویروس کرونا فراوری شد.

محتوای آموزشی برای دانش آموزان مدارس استثنایی کردستان فراوری شد

به گزارش از ،خلیل رنجبر رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا، با بهره گیری از روش های متنوع و مؤثر آموزشی و ایجاد محیط های یادگیری پویا، بستر آموزش مجازی و پل ارتباطی بین یک هزار و 600 دانش آموز دارای مسائل ویژه یادگیری و معلمان در کلاس های مجازی فراهم شد.

او با بیان اینکه این دانش آموزان بزرگترین گروهی هستند که ازخدمات خاص آموزشی بهره مند می شوند، افزود: شناسایی دانش آموزان دارای مسائل ویژه یادگیری که حدود 10 تا 13 درصد از جمعیت دانش آموزی را تشکیل می دهند تخصصی و در عین حال بسیار مهم است.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به پویش ملی آموزش تعطیل نیست، افزود: این پویش یکی از راهکار های مهم و پیروز آموزش و پرورش برای جلوگیری از ایجاد فاصله بین دانش آموزان و معلمان است.

رنجبر یادآور شد: دانش آموزان با بهره برداری از این پویش همانند زمانی که در مدارس حضور دارند به صورت پیوسته با معلمان و آموزش در ارتباط هستند.

او گفت: دانش آموزان پایه های اول تا ششم دوره ابتدایی مدارس عادی علیرغم داشتن هوش طبیعی یا بالاتر که در یک یا چند فرآیند روان شناختی پایه مشکل داشته باشند برای گذراندن پیروزیت آمیز دوره تحصیلات خود می توانند از خدمات مراکز مسائل ویژه یادگیری استفاده نمایند.

رنجبر تاکید نمود: با تشخیص بهنگام مسائل ویژه یادگیری و با مداخلات آموزشی و درمانی خاص می توان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مسائلی که در اثر ناتوانی در تحصیل و ارتباطات این دانش آموزان رخ می دهد به نتایج خوبی دست یافت.

م

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1796

به "محتوای آموزشی برای دانش آموزان مدارس استثنایی کردستان فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محتوای آموزشی برای دانش آموزان مدارس استثنایی کردستان فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید