مسئولان احتمال وقوع سیل در دو ماه آینده را پایش نمایند

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که سیل گذشته نشان داد که ما آماده نیستیم. در خصوص احتمال وقوع سیل ابراز نگرانی کرد و گفت: در حال حاضر باید برای دو ماه آینده یک پایش دقیق در خصوص سیل داشته باشیم.

مسئولان احتمال وقوع سیل در دو ماه آینده را پایش نمایند

علی ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص احتمال وقوع سیل در نقاط مختلف ایران گفت: متأسفانه سیل گذشته نشان داد که ما آماده نیستیم. اتفاقات و تمهیدات بعد از سیل مثل دادن 5 میلیون به ازاء هر هکتار زمین یا بازنکردن مسیرهای ورودی به تالاب ها و دریاچه ها، خبر از جدی نگرفتن پدیده سیل داشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه نمود: بارندگی دو روز گذشته، حجم زیادی نداشت و ما را با مسائل جدی روبرو نکرد. می توان گفت که مدیریت ما، به شکل روزمره با موضوعات مختلف برخورد می نماید. نتیجه این روزمرگی، انفعال در برابر بحران هاست. موضوع تصمیم گیری های ما برای مبارزه با مسائل، چندگانه بوده و در برخی موارد شاهد موازی کاری هستیم.

نماینده مردم شازند در مجلس تأکید کرد: طبق گزاره های فوق، می توانم بگویم که اگر سیلی رخ دهد، برنامه ای دقیق و حساب شده برای جلوگیری یا مهار آسیب آن به مردم نداریم.

ابراهیمی در پاسخ به این پرسش که نهادهای مسئول باید چکار نمایند؟ گفت: در حال حاضر باید برای دو ماه آینده یک پایش دقیق در خصوص سیل داشته باشیم. این پایش ذخیره های پشت سد را برآورد می نماید. ما باید برای مهار میزان بارش های بیشتر، آماده شویم. ساده ترین روش مبارزه با مسائل، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم است تا از آسیب فاصله بگیرند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 377

به "مسئولان احتمال وقوع سیل در دو ماه آینده را پایش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان احتمال وقوع سیل در دو ماه آینده را پایش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید