میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است

به گزارش هنجس بلاگ، آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود که امروز آدینه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته تأیید نموده که میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است.

میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران،آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود که امروز آدینه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفته تأیید نموده که میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است.

در گزارش آژانس تصریح شده میزان این ذخایر در حال 2015 کیلوگرم است که نسبت به گزارش فصلی قبل این نهاد بین المللی 534 کیلوگرم افزایش یافته است.

در این گزارش تصریح شده میزان ذخایر آب سنگین ایران به کمتر از 130 تُن که میزان ذخایر مجاز برای این مواد ذیل توافق هسته ای برجام است. بدین ترتیب میزان ذخایر آب سنگین ایران برای اولین بار بعد از اعلام کاهش تعهدات این کشور به مفاد توافق هسته ای در محدوده مجاز در برجام قرار گرفته است.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آژانس اتمی همچنین گفته میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران به بیش از 10 برابر میزان مجاز در برجام رسیده است.

مسئله دیگر در گزارش این نهاد بین المللی، اجازه ایران برای دسترسی به 2 سایت است. آژانس اتمی در گزارش امروز مدعی شده ایران اجازه دسترسی به یکی از این دو سایت برای نمونه برداری های محیطی را داده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده بازرس های این سازمان طی روزهای آینده در ماه سپتامبر و در تاریخی که بر سر آن با ایران توافق حاصل شده، از سایت دیگر هم دیدن نموده و نمونه برداری انجام خواهند داد.

4129/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1689

به "میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید