نامه اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون ها، احتمال کاهش رویدادهای مهم

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون های ملی، پرسش هایی را در مورد برگزاری مسابقات، به منظور تدوین تقویم سال های 2020 و 2021 عنوان نمود.

نامه اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون ها، احتمال کاهش رویدادهای مهم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسائل پیش آمده به دلیل انتشار ویروس کرونا در جهان، باعث شد بازی های المپیک 2020 توکیو به تعویق بیفتد و تمام فعالیت های ورزشی اتحادیه جهانی کشتی نیز تا تاریخ 10 تیرماه به حالت تعلیق درآید.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی به منظور تدوین تقویم جدید سال های 2020 و 2021 سئوال هایی را از فدراسیون های ملی داشته و فدراسیون های ملی می بایست در پرسشنامه ای که در هفته آینده برای آن ها ارسال می شود جوابگوی این سئوال ها باشند و پیشنهادات خود را نیز مطرح نمایند، تا این اتحادیه در تاریخ 26 خردادماه سال جاری از طریق ویدیو کنفرانس با فدراسیون های ملی این پیشنهادات را نهایی کند.

نکات مطرح شده به توضیح زیر است:

- انتشار ویروس کرونا کلیه فعالیت های ورزشی را به حالت تعلیق درآورده و ما می خواهیم بلافاصله پس از عادی شدن شرایط مسابقات را برگزار کنیم.

- توصیه ها و راه چاره های فدراسیون های ملی به کمیسیون فنی می تواند منشأ کلیه تصمیمات کمیته اجرایی و هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی باشد.

- روسای شوراهای قاره ای حداکثر اطلاعات راجع به اوضاع کلی در قاره های مربوطه را به اتحادیه جهانی ارسال نمایند.

- فرایند آماده سازی و تمرینات کشتی گیران را باید درنظر بگیریم تا آن ها وقت کافی برای آماده شدن داشته باشند. این موضوع به هنگام ارائه تقویم پیشنهادی سال های 2020 و 2021 مدنظر قرار خوهد گرفت.

- مسائل سفرها باید در نظر گرفته شود و در مورد فرایند صدور ویزا باید فکر کنیم. این موضوع می تواند بسته به شرایط سلامتی و شرایط برخی از کشورها یک مسئله بزرگ باشد.

- کمیسیون فنی باید ببیند به منظور کاهش هزینه های فدراسیون های ملی و شرایط مالی پیش آمده برای آن ها به دلیل انتشار ویروس کرونا و همچنین زمان بندی جدید بازی های المپیک آیا لازم است تا رویدادهای مهم در سال های 2020 و 2021 را کاهش دهیم.

- دستورالعمل شرایط بهداشتی در طول مسابقات توسط کمیسیون پزشکی ما معین می شود، کمیسیونی که با کمیسیون پزشکی کمیته بین المللی المپیک و سازمان جهانی بهداشت همکاری دارد.

تقویم پیشنهادی 2020:

- کمیته اجرایی تصمیم گرفت که مسابقات قاره ای برای ماه های خرداد و تیر را به تعویق بیندازد و برخی از کشورهای میزبان نیز با توجه به وضع قوانین دولتی در مورد پیشگیری از ویروس کرونا ناچار به لغو این مسابقات شدند. همزمان ابراز تمایل برخی از فدراسیون ها که مایل به میزبانی و جایگزینی این قبیل مسابقات بودند را دریافت کردیم.

- باید طوری برنامه ریزی کنیم که شرایط فعلی مرتبط با ویروس کرونا به برخی از قاره ها اجازه خواهد داد تا مسابقات قهرمانی خود را کمی دیرتر ولی در سال جاری برگزار نمایند.

- برگزاری مسابقات جهانی در ماه های آینده سخت به نظر می آید هرچند برگزای آن در سرانجام سال محتمل تر خواهد بود.

- با دو فدراسیون ملی که علاقمندی جدی خود را برای برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در سال جاری اعلام کردند صحبت کردم اما به نظر شما در این مورد نیاز دارم.

- مسابقات رده سنی بزرگسال در سال جاری، به جز برخی مسابقات بین المللی و مسابقات کشوری، به طور کامل به سرانجام رسیده است.

- قطعا در ماه های آینده مسائل بسکمک در رابطه با سفرها بوجود خواهد آمد. به عنوان مثال ، شرکت هواپیمایی ترکیه فعالیت های خود را قبل از سرانجام ماه ژوئن (10 تیر) مجدداً شروع نمی کند. علاوه بر این، قیمت بلیت ها مطمئناً بسیار بالا خواهد بود. بنابراین شانس برگزاری یک رویداد قاره ای به مراتب بیشتر از رویدادهای جهانی خواهد بود.

- پیشنهاد می شود که در اواخر آگوست - اوایل ماه سپتامبر (حدود شهریورماه 99) مسابقات قهرمانی نوجوانان قاره ای و در اواخر ماه سپتامبر- شروع ماه اکتبر (حدود مهرماه 99) ، مسابقات قهرمانی جوانان قاره ای برگزار شود. این زمانبندی پیشنهاد شده تا کشتی گیران قبل از شروع مجدد مدارس بتوانند در رقابت ها شرکت نمایند، اما کماکان از همه پیشنهادات دیگر نیز استقبال می شود.

- بسیار واضح است که این تغییرات روی برگزارنمایندگان نیز تأثیر می گذارد و ما باید با هر یک از میزبان ها تماس بگیریم تا ببینیم آیا هنوز هم می توانند در تاریخ های جدید میزبان رویدادشان باشند.

- ما به اطلاعات و نظرهای شما نیاز داریم تا بدانیم که آیا این طرح به اندازه کافی کارایی دارد یا خیر؟ ما منتظر تحلیل شما در مورد این موضوع هستیم.

- مسابقات جهانی کشتی ساحلی نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. کارگروه کشتی ساحلی پیشنهاد کرده که تعداد رویدادها را کاهش دهد (از 4 به 2 یا 1) اما آنها می خواهند حداقل یک رویداد داشته باشند تا به فدراسیون های ملی نشان دهند که فعالیتشان متوقف نشده است.

- اگر بخواهم بطور خلاصه عنوان کنم ، ما به مشاوره و نظرات شما در مورد چگونگی برنامه ریزی تقویم 2020 خود نیاز داریم.

مسابقات قهرمانی قاره ای و احتمالات برگزاری مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان:

مسابقات گزینشی المپیک:

- همانطور که می دانید بازی های المپیک، تابستان آینده در توکیو برگزار خواهد شد. اگرچه هنوز تاریخ های معینی برای کشتی تأیید نشده است، اما احتمالاً باید برای بازه زمانی اول تا هفتم اوت 2021 برنامه ریزی کرد.

- کمیته اجرایی مصوب کرده تا به ورزشکارانی که در سال 2021 هجده ساله خواهند بود (متولدین 2003)، در صورت واجد شرایط بودن اجازه حضور در مسابقات انتخابی و بازی ها را بدهد. بنابراین باید سیستم تایید صلاحیت را نیز برای تطابق با این تاریخ های جدید ویرایش نماییم.

- پیش از هر چیز می خواهم به شما یادآوری کنم که تمام سهمیه های به دست آمده در نور سلطان (مسابقات جهانی سال 2019) و در اتاوا (گزینشی پان-آمریکا) کماکان برای کمیته های ملی المپیک مربوطه معتبر باقی خواهند بود.

- امتیازات رتبه بندی برای معین سیدبندی ورزشکاران در المپیک مسابقات زیر بود:

- مسابقات قهرمانی جهان سال 2019

- دور اول مسابقات رنکینگ در ایتالیا

- مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2020

- دور دوم مسابقات رنکینگ در لهستان

- بنابراین منطقی خواهد بود که امتیازات رویدادهای برگزار شده را حفظ کنیم. (بدین معنی که ورزشکاران گزینش شده، کماکان گزینش شده محسوب می شوند). از این رو ملاک محاسبه امتیازات کماکان برنامه ذکر شده فوق است با این تفاوت که دور دوم مسابقات رنکینگ در ژوئن 2021 (از 11 خرداد 1400 به بعد) برگزار می شود.

- سه کشور چین، کره شمالی و ترکمنستان نتوانستند در مسابقات قهرمانی آسیا 2020 حضور پیدا نمایند. اگر تصمیم بر برگزاری مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2021 دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در مسابقات بزرگسالان آسیا در سال 2021 امتیازات ورزشکاران این 3 کشور را برای سیدبندی المپیک در نظر بگیریم. اگر چنانچه مسابقات قهرمانی قاره ای 2021 را برگزار نکنیم ، باید راه چاره دیگری برای این سه کشور بیابیم.

- یادآوری می کنم که الزام مربوط به شرکت در مسابقات بزرگسالان قاره ای برای امکان حضور در مسابقات گزینشی به قوت خود باقی است، اما ما تنها نفرات شرکت نماینده هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای 2020 را مدنظر قرار خواهیم داد. ما تعداد ورزشکاران هر کشور در مسابقات قهرمانی قاره ای سال 2020 را درنظر گرفته ایم چرا که در آن زمان (ثبت نام مسابقات قهرمانی آسیا) همه فدراسیون ها تلاش کردند تا تعداد ورزشکاران خود را براساس تعدادی که قرار بود در مسابقات گزینشی قاره ای شرکت نمایند، ثبت نمایند.

مسابقات قاره ای بزرگسالان 2021:

- به منظور کمک به آنالیز شما، یک فرم اکسل در رابطه با تقویم 2020 و 2021 با شرایط و تاریخ های فعلی، پیوست شده است.

- علاوه بر این، بسته به پیشنهاد شما، باید ببینیم که لازم است مسابقات قاره ای بزرگسالان 2021 را برگزار نماییم یا خیر. بسکمک از فدراسیون ها ممکن است سال آینده مسائل مالی داشته باشند ، بنابراین ما باید تقویم خود را با بودجه آنها تطبیق دهیم.

- بدین ترتیب، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون، برگزاری مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال 2021 باشد، ما مجبور نیستیم که این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی برگزار نماییم.

- از آنجایی که شما بهترین افرادی هستید که می دانید آمادگی و یا تمرین چگونه انجام می شود ، ما قطعاً به توصیه شما در مورد آن موضوع مهم نیاز داریم.

- اگر شما فکر می کنید که مسابقات قاره ای بزرگسالان در سال 2021 باید پیش از مسابقات گزینشی برگزار شود (به منظور آمادگی کشتی گیران و ...)، بنابراین ما باید کل تقویم را دوباره و مانند تقویم سال 2020 تنظیم کنیم.

مسابقات جهانی بزرگسالان، جوانان و نوجوانان در سال 2021- جام جهانی 2020 - مسابقات دارای رنکینگ 2021:

- در مورد مسابقات جهانی بزرگسالان 2021، باید بدانید که این مسابقات، مهمترین مسابقه ما بوده و در اوج رویدادهای ما واقع شده است و ما قطعا باید آن را حفظ کنیم. علاوه بر این، این شرایط استثنایی، مطمئنا باعث می شود کشتی گیران المپیکی در این مسابقات شرکت نمایند تا سعی نمایند در حرفه ورزشی خود، در این دو رویداد که بزرگترین رویدادها به حساب می آیند، قهرمان شوند.

- پس از بحث و گفت و گو با کمیته برگزار نماینده نروژ ، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گرفت که برگزاری این رویداد را در اسلو-نروژ و در اکتبر 2021، حفظ نماید.

- از آنجایی که تعداد مسابقات در سال 2020 کم است، ما به منظور تشویق فدراسیون های ملی و کشتی گیران برای شرکت در مسابقات اسلو، جوایز نقدی سال جاری را حفظ و به جوایز سال آینده اضافه می کنیم.

- خارج از رویدادهای انتخابی، در سال 2021، به نظر می رسد که مسابقات قاره ای نوجوانان و جوانان به خوبی برنامه ریزی شده اند، اما برای اینکه زمان کافی بین مسابقات جهانی نوجوانان و جوانان داشته باشیم، ما مجبوریم مسابقات جهانی نوجوانان (همان تاریخ نسبت به بازیهای المپیک) و همچنین مسابقات جهانی جوانان را به تعویق بیندازیم .

- قرار بود فرمت جدید جام جهانی را در سال 2021 شروع کنیم. از شما درخواست دارم تا به ما اطلاع دهید که آیا برگزاری این مسابقات را در سال 2021 (سرانجام سال - تاریخ دقیق را در تقویم اتحادیه ملاحظه فرمایید) حفظ کنیم و یا مجبوریم که این مسابقات را تا سال 2022 به تعویق بیندازیم.

- در مورد مسابقات دارای رنکینگ، قرار بود که در سال 2021 فرمت رسمی خود را در رابطه با برگزاری این مسابقات شروع کنیم (4 مسابقه دارای رنکینگ که دو مسابقه در اروپا، 1 مسابقه در آمریکا و 1 مسابقه در آسیا). از شما درخواست دارم که نظر خود را در مورد این موضوع به بنده ارائه دهید. با توجه به اینکه می دانیم تقویم 2021 فشرده خواهد بود، برگزاری این 4 رویداد را حفظ کنیم و یا اینکه برگزاری 4 رویداد دارای رنکینگ در هر سال را از سال 2022 شروع نماییم؟

- چنانچه تصمیم بگیریم که 4 رویداد دارای رنکینگ را در سال 2021 برگزار نماییم، باید بطور واضح و روشن به فدراسیون های ملی توضیح دهیم که فقط یکی از این رویدادها در سیدبندی بازی های المپیک استفاده خواهد شد و 3 رویداد دیگر فقط در رنکینگ سالیانه استفاده خواهد شد.

خلاصه سوالاتی که باید به آنها پاسخ داده شود و ما در مورد آنها منتظر نظرات و تحلیل های شما هستیم:

- آیا مسابقات آسیایی بزرگسالان را برگزار کنیم؟

- اگر بله ، آیا این مسابقات را قبل از مسابقات گزینشی، برگزار کنیم یا همانطور که هستند برنامه ریزی کنیم؟

- آیا همه ما در مورد اینکه مسابقات دارای رنکینگ در سیدبندی بازیهای المپیک در نظر گرفته شوند، موافق هستیم؟

- اگر مسابقات قاره ای بزرگسالان برگزار شود، آیا موافق هستیدکه امتیازات این مسابقه در سال 2021 برای کشورهای کره شمالی، چین و ترکمنستان در نظر گرفته شود؟

- آیا موافق هستید که مسابقات جهانی بزرگسالان 2021 در ماه اکتبر 2021 (9 مهر الی 9 آبان 1400) برگزار شود؟

- جام جهانی 2021 را برگزار کنیم یا خیر؟

- در سال 2021 ، یک مسابقه دارای رنکینگ برگزار کنیم یا 4 مسابقه ؟

- به منظور تسهیل کار شما و تصمیماتی که به کمیته اجرایی پیشنهاد می شود، تا هفته آینده، پرسشنامه ای را برای کلیه فدراسیون های ملی کشتی ارسال خواهیم کرد. پس از آنکه پاسخ آنها را گرفتیم، بر اساس پاسخ های فدراسیون های ملی کشتی، همه آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت و انتظار می رود که نظرات بیشتری از شما داشته باشیم.

به منظور نهایی کردن کلیه پیشنهادات ارائه شده به کمیته اجرایی و هیئت رئیسه، ویدئو کنفرانسی در تاریخ 26 خرداد 1399 (ساعت 2 بعدازظهر به وقت سوییس) برگزار خواهد شد.

همکاران گرامی، از اینکه برای این موضوعات بسیار مهم وقت می گذارید، کمال تشکر را دارم. همچنین این موضوعات را برای کلیه اعضای هیئت رئیسه ارسال خواهم کرد تا آنها را هم از اهمیت این موضوعات و فعالیتی که شما انجام می دهید، مطلع سازم.

نناد لالوویچ

رئیس اتحادیه جهانی کشتی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 840

به "نامه اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون ها، احتمال کاهش رویدادهای مهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون ها، احتمال کاهش رویدادهای مهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید