نگاهی به بزرگترین بحران تاریخ گردشگری

به گزارش هنجس بلاگ، ایسنا/ این خبر پیرامون نگاهی به بزرگترین بحران تاریخ گردشگری برای شما مخاطبان گرامی نگارش شده است.

نگاهی به بزرگترین بحران تاریخ گردشگری

بزرگترین بحران تاریخ گردشگری به سال دوم کشیده و دادهای منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشری حاکی از آن است که در حد فاصل ژانویه تا ماه خاتمه می سال جاری میلادی، ورود گردشگران بین المللی 85٪ کمتر از بازه زمانی مشابه در سال 2019 (یا 65٪ کمتر از سال 2020) بوده است و علیرغم رشد اندک در ماه می، ظهور گونه های تازه COVID-19 و ادامه اعمال محدودیت ها بر بهبود سفرهای بین المللی سنگینی می کند.

تازهترین آمار و ارقام سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) نشان می دهد در پنج ماه اول سال 2021، مقصاصد جهانی میزبان 147 میلیون ورود بین المللی کمتر (بازدیدکنندگان یک شبه) در مقایسه با مدت مشابه 2020، یا 460 میلیون کمتر از سال قبل از همه گیری یعنی سال 2019 بوده است، با این وجود داده ها به یک فرایند نسبتا کوچک صعودی در ماه می اشاره می کنند و ورود گردشگران در ماه می در سال جاری نسبت به می 2019 با 82 درصد کاهش همراه بوده است. این آمار درباره ماه آوریل افت 86 درصدی را نشان می دهد.

اندک فرایند صعودی ماه می در واقع به این دلیل است که برخی از مقاصد شروع به کاهش محدودیت ها کردند و اعتماد به نفس گردشگران اندکی افزایش یافته است.

در زیر تغییرات ورود گردشگران بین المللی را در جهان و پنج منطقه اصلی در کل سال 2020، مقایسه آمار گردشگری پنج ماه نخست در سال 2020 و 2021 و همچنین مقایسه پنج ماه نخست در سال 2019 و 2021 را مشاهده می کنید.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری می گوید: سرعت بخشیدن به سرعت واکسیناسیون در سراسر جهان، کار بر روی ایجاد هماهنگی و ارتباطات موثر در مورد تغییرات در محدودیت های سفر و در عین حال استفاده بیشتر از ابزارهای دیجیتال برای افزایش تحرک برای ایجاد اعتماد مجدد در سفر و شروع دوباره گردشگری بسیار حیاتی است.

آسیا-اقیانوسیه با کاهش 95 درصدی ورود بین المللی در پنج ماه اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه در سال 2019 بیشترین کاهش را متحمل شدند. اروپا با منفی 85 درصد دومین کاهش ورود را را ثبت کرده و در پی آن خاورمیانه (منفی 83%) و آفریقا (منفی 81%) قرار دارند. قاره آمریکا (منفی 72%) کاهش نسبتا کمتری داشته است.

در ماه ژوئن، تعداد مقاصد گردشگری با بسته شدن کامل مرزها از 63 مورد در ماه فوریه به 63 مقصد کاهش یافت. از این تعداد، 33 مورد در منطقه آسیا-اقیانوسیه بودند، در حالیکه فقط هفت مورد مربوط به اروپا می شود و این منطقه در حال حاضر با کمترین محدودیت در مقایسه با سایر منطقه ها جهان روبروست.

چشم انداز ادامه سال 2021

گردشگری بین المللی به آرامی در حال بهبود است، اگرچه این بهبود بسیار شکننده و راستا ناهموار است. افزایش نگرانی ها در مورد گونه دلتای ویروس کرونا باعث شده که چندین کشور مجددا تدابیر محدودکننده ای را اعمال کنند. علاوه بر این، نوسانات و نبود اطلاعات روشن و صریح درباره شرایط ورود به کشورها می تواند همچنان بر از سرگیری سفرهای بین المللی در فصل تابستان نیمکره شمالی تأثیر بگذارد. با این حال، برنامه های واکسیناسیون در سراسر جهان همراه با محدودیت های نرم افزاری برای مسافران واکسینه شده و استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند گواهینامه دیجیتال به عادی سازی تدریجی سفر کمک خواهند کرد.

علاوه بر این، سفرهای داخلی در حال بهبود بخشیدن به گردشگری در بسکمک از مقاصد بویژه در بازارهای داخلی بزرگ است. ظرفیت صندلی های هوایی داخلی در چین و روسیه در حال حاضر از سطح قبل از بحران فراتر رفته و سفرهای داخلی در ایالات متحده هم تقویت شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3412

به "نگاهی به بزرگترین بحران تاریخ گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به بزرگترین بحران تاریخ گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید