واکنش قمری به درگذشت یک دوچرخه سوار دیگر در جاده، درخواست از پلیس راهور و ورود وزارت کشور

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت که در نامه ای به پلیس هدایت ورانندگی، خواهان اعلام توجه به امنیت دوچرخه سواران در جاده ها در برنامه های خبری این نهاد شده است.

واکنش قمری به درگذشت یک دوچرخه سوار دیگر در جاده، درخواست از پلیس راهور و ورود وزارت کشور

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در روزهای گذشته اخباری مبنی بر درگذشت یک دوچرخه سوار در استان کرمان بر اثر تصادف با یک کامیون منتشر شد تا تعداد رکابزنان فوت نموده در سال 99 به سه نفر برسد.

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در واکنش به این اتفاق به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: هر بار که چنین اتفاقی رخ می دهد و یکی از اعضای خانواده دوچرخه سواری را بر اثر اینگونه حوادث از دست می دهیم، واقعاً ناراحت می شویم و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم. متاسفانه هنوز به لحاظ زیرساختی و همچنین فرهنگی شرایط مطلوب نیست و توجه ها به دوچرخه سواران از سوی رانندگان در جاده های مختلف کشور صورت نمی گیرد.

وی اضافه کرد: هفته قبل نامه ای به پلیس هدایت و رانندگی ارسال کردیم تا پلیس راهور، از این پس در برنامه های خبری اش موضوع امنیت دوچرخه سواران در جاده های مختلف را به رانندگان یادآور گردد تا آنها توجه بیشتری به رکابزنان داشته باشند. برنامه های زیادی را برای این موضوع در حوزه های همگانی و آموزشی انجام داده و کوشش زیادی برای فرهنگ سازی نموده ایم. متاسفانه سال جاری به دلیل شیوع کرونا، مجوزهای لازم برای تمرینات به صورت گروهی صادر نشده و به همین دلیل هم به تنهایی و خارج از برنامه تمرینی هیئت ها به جاده می فرایند که این مسئله خطرناک است. زمانی که چند دوچرخه سوار با هم و در کنار یک مسئول یا مربی در جاده تمرین می نمایند، در این شرایط امنیت تا حد بسیار زیادی بالا می رود و رانندگان نیز با حواس جمع و رعایت احتیاط از کنارشان عبور می نمایند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ادامه داد: متاسفانه رانندگان در جاده ها با سرعت بسیار زیادی حرکت می نمایند و توجه شان به دوچرخه سواران کمتر شده است. یک جاده دارای شرایط سربالایی، سرازیری و ... است و رکاب زدن در این شرایط می تواند برای دوچرخه سواران در مسابقات بین المللی مفید باشد و منجر به آمادگی آنها گردد. ورزشکاران زمانی که به جاده می فرایند، این خطر را به جان می خرند و چنین خطراتی برای هر رشته ورزشی وجود دارد. آنها باید مسیرها و جاده هایی را انتخاب نمایند که دارای کمترین خطر بوده و تردد اتومبیل ها در آنها کمتر از سایر مسیرها باشد.

قمری بیان کرد: همه کوشش ما و مسئولان کشوری در این حوزه، فرهنگ سازی صحیح برای حفظ و تأمین امینت رکابزنان است. اینکه سه دوچرخه سوار از ابتدای سال تا به امروز بر اثر سانحه در بزرگراه ها و جاده ها فوت نموده اند، واقعاً تلخ است. امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم و بتوانیم با اجرای برنامه های مناسب و مطلع سازی رانندگان و همچنین دوچرخه سواران، آمار فوت در این بخش را به صفر برسانیم. وزارت کشور نیز پای کار آمده و قرار است با تکثیر یک بروشور و در اختیار گذاشتن آن به فرمانداری ها و استانداری ها، مسائل مورد نظر در رعایت نکات ایمنی را اطلاع رسانی کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1318

به "واکنش قمری به درگذشت یک دوچرخه سوار دیگر در جاده، درخواست از پلیس راهور و ورود وزارت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش قمری به درگذشت یک دوچرخه سوار دیگر در جاده، درخواست از پلیس راهور و ورود وزارت کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید