ورزشکاران چه زمانی باید موز بخورند؟

به گزارش هنجس بلاگ، موز یک میان وعده بسیار عالی برای استفاده همزمان با انجام تمرینات ورزشی است که هم راحت هضم می گردد و هم حاوی عناصر غذایی زیادی است اما موز را باید قبل از ورزش بخوریم یا پس از آن؟

ورزشکاران چه زمانی باید موز بخورند؟

پاسخ به این پرسش به میل به خوردن این میوه بستگی دارد. پایگاه هلث لاین نوشت که خوردن موز پس از ورزش به سرعت بخشیدن در فرایند بهبود عضلات یاری می نماید همچنین مغذی و به طور خاص غنی از آب و کربوهیدرات به شمار می رود.

در ادامه این گزارش آمده است: علاوه بر این، مصرف خوراکی های غنی از کربوهیدرات پس از ورزش به ترشح هورمون انسولین یاری می نماید. هورمون انسولین به انتقال قند از خون به سلول های عضلانی یاری می نماید.

خوراکی های غنی از کربوهیدرات مانند موز غالبا بلافاصله پس از ورزش و همراه با یک منبع پروتئین به عنوان روشی برای یاری به ماهیچه های در حال رشد و رو به بهبود مصرف می گردد.

در مقابل، متخصصان بهداشت توصیه می نمایند 30 تا 60 دقیقه پیش از ورزش یک عدد موز بخورید تا انرژی دریافت نموده و حداکثر انرژی را در حین ورزش فراوری کنید.

در انتها این گزارش آمده است که خوردن موز به هدف مورد نظر از آن بستگی دارد. اگر فردی بخواهد التهاب را کاهش دهد و سرعت بهبودی عضله را تسریع ببخشد، توصیه می گردد موز را پس از ورزش تناول کند، اما اگر هدف از مصرف موز انجام تمرینات ورزشی با قدرت و نشاط باشد، توصیه می گردد کمی قبل از ورزش آن را بخورید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2453

به "ورزشکاران چه زمانی باید موز بخورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکاران چه زمانی باید موز بخورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید