شرایط همچنان سفید است، موردی از کرونا تا کنون در استان بوشهر دیده نشد

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تا کنون جواب هیچ یک از نمونه های کرونا مثبت نبوده یعنی موردی از ابتلا به ویروس در استان نداشتیم.

شرایط همچنان سفید است، موردی از کرونا تا کنون در استان بوشهر دیده نشد

به گزارش از ، سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جریان بازدید استاندار از فرایند فعالیت بیمارستان شهدای خلیج فارس گفت: این بیمارستان از زمانی که به عنوان بیمارستان خاص بیماران تنفسی در نظر گرفته شده تا کنون 60 مراجعه داشته که از این تعداد 28 نفر بستری و دو مورد هم مرخص شده اند.

او افزود: تا کنون جواب آزمایش هیچ کدام از نمونه ها مثبت نبوده و یعنی تا کنون موردی از کرونا در استان بوشهر ثبت نشده اما دلیل نمی شود که ابتلا به این ویروس در استان ما نباشد زیرا آلودگی در کشور پخش شده و در به طور حتم در همه نقاط آلودگی وجود دارد.

او ادامه داد: نکته کلیدی در زمینه ویروس کرونا شکستن زنجیره انتقال این ویروس است که راهش آموزش است و اینکه بی توجهی ما باعث می شود ویروس وارد بدن شود. بنابراین باید دست ها را مرتب شست. فاصله را رعایت کرد. بیماران به موقع مراجعه کنند و آن ها و کسانی که با بیماران در ارتباطند ماسک بزنند. مردم در خانه بمانند. سفر نفرایند و خرید را محدود کنند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید براینکه مردم باید بیماری را جدی بگیرند، بیان نمود: ما می توانیم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه ها، زنجیره انتقال ویروس را در استان بشکنیم.

کشمیری گفت: باید هر کسی وارد خانه می شود اول دست هایش را بشوید. مغازه داران از مشتریان بخواهند دست های خود را ضدعفونی کنند و کارمندان از ارباب رجوعان درخواست کنند اول دست ها را ضد عفونی کنند بعد برای انجام کار وارد اتاق کار شوند.

او درباره نحوه نمونه برداری از بیماران هم توضیح داد: نمونه از گلوی افراد گرفته می شود و با روش خاصی در دمایی پایین به آزمایشگاه مرکزی کشور فرستاده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: تست سریع برای بررسی این نمونه ها فقط در این آزمایشگاه صورت می گیرد و در هیچ جای کشور نیست.

کشمیری مطرح نمود: فقط از بیمارانی که تب و تنفگی نفس دارند، نمونه گیری می شود.

او باز هم تاکید کرد: مردم با رعایت بهداشت فردی و در خانه ماندن، به شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

ک

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 421

به "شرایط همچنان سفید است، موردی از کرونا تا کنون در استان بوشهر دیده نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط همچنان سفید است، موردی از کرونا تا کنون در استان بوشهر دیده نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید