چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد

به گزارش هنجس بلاگ، چین امروز پنجشنبه بیانیه مشترک وزرای خارجه گروه 7 را به شدت محکوم کرده و آن را دخالت آشکار در امور داخلی خود دانسته است.

چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، چین بیانیه مشترک وزرای خارجه گروه 7 را که در آن از تایوان حمایت نموده و پکن را قلدر و گردن کلفت توصیف نموده، به شدت محکوم نموده و آن را دخالت آشکار در امور داخلی اش ارزیابی نموده است.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه گروه 7 در این بیانیه که پس از نشست لندن منتشر شده، اعلام کردند: پکن ناقض حقوق بشر بوده و از نفوذ اقتصادی اش برای ارعاب و تهدید دیگران استفاده می کند.

وزرای خارجه گروه 7 همچنین حمایت خود را از شرکت تایوان در نشست های سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده و نسبت به اقدامات یکجانبه ای که می تواند موجب تشدید تنش ها در تنگه تایوان شود، ابراز نگرانی کردند.

وانگ ون بین سخنگوی وزارت خارجه چین در اظهاراتی گفت: بیانیه وزرای خارجه گروه 7 اتهامات بی پایه و اساسی را مطرح نموده است که دخالت آشکار در امور داخلی چین به تعداد می رود و پکن آن را به شدت محکوم می کند.

وی اضافه کرد: گروه 7 باید اقدامات تعیین و قاطعی را برای رونق اقتصادی جهان اتخاذ و اجرا کند به جای آنکه موجب اختلال در اقتصاد جهانی شود.

چین بارها اعلام نموده است که تایوان بخشی از خاک این کشور به تعداد می رود و مخالف حضور مستقل و رسمی تایوان در نشست های بین المللی است. چین طی ماه های اخیر فعالیت های نظامی اش در نزدیکی تایوان را افزایش داده است.

دولت تایوان هم ضمن استقبال از بیانیه گروه 7 اعلام نموده است که این برای نخستین بار است که وزرای خارجه گروه 7 به این جزیره در بیانیه مشترک خود اشاره نموده اند.

دفتر ریاست جمهوری تایوان هم از بیانیه گروه 7 تشکر نموده است. خاویر چانگ سخنگوی رئیس جمهور تایوان در این باره گفت: تایوان همکاری و شراکت عمیق خود با کشورهای عضو گروه 7 را حفظ خواهد کرد و به مشارکت مثبت خود در بهداشت جهانی و رفاه مردم و همین طور صلح و ثبات و رفاه منطقه هند-اقیانوسیه ادامه می دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3334

به "چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید