ژاپن خودروهای بنزینی را از خیابان ها حذف می نماید

به گزارش هنجس بلاگ، دولت ژاپن روز آدینه اعلام نمود که میخواهد در 15 سال آینده در قالب طرحی برای رسیدن به انتشار صفر گازهای کربنی، خودروهای بنزینی را حذف کند.

ژاپن خودروهای بنزینی را از خیابان ها حذف می نماید

ژاپن همچنین در قالب این طرح میخواهد تا سال 2050 سالانه به رشد اقتصادی سبز (غیرآلاینده) نزدیک به 2 تریلیون دلاری برسد. راهبرد رشد سبز به عنوان یک طرح اقدام به منظور تحقق تعهد اعلام شده یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن در ماه اکتبر (مهر) برای از میان برداشتن انتشار گازهای آلاینده تا اواسط قرن جاری مطرح شده است.

سوگا سرمایه گذاری های سبز به منظور یاری به احیای اقتصاد ضربه خورده از شیوع کرونا و هماهنگ ساختن ژاپن با اتحادیه اروپا ، چین و سایر اقتصادهایی که هدف های بلندپروازانه ای در مورد (کاهش) انتشار گازهای آلاینده مشخص نموده اند را به یکی از اولویت های مهم دولت خود تبدیل نموده است.

دولت ژاپن مشوق اقتصادیاتی و سایر حمایت های اقتصادی تا سقف 90 تریلیون ین (870 میلیارد دلار) در سال در قالب رشد اقتصادی بیشتر به وسیله سرمایه گذاری های سبز تا سال 2030 و 190 تریلیون ین (1.8 تریلیون دلار) تا سال 2050 در اختیار شرکت ها قرار خواهد داد. یک صندوق سبز 2 تریلیون ینی نیز از سرمایه گذاری شرکت ها در فناوری های سبز حمایت خواهد نمود.

این طرح به دنبال آن است که تا اواسط دهه 2030 خودروهای با سوخت بنزین را با خودروهای برقی جایگزین کند. مطابق این طرح قرار است مصرف هیدروژن از 200 تن در سال 2017 تا سال 2030 به 3 میلیون تن و تا سال 2050 به حدود 20 میلیون تن در حوزه هایی مانند فراوری برق و حمل ونقل افزایش یابد. راه اندازی ظرفیت فراوری تا سقف 45 گیگاوات برق از نیروگاهای بادی دریایی هم در این طرح پیش بینی شده است. سهم انرژی های تجدیدپذیر در فراوری برق ژاپن در حال حاضر کمتر از 20 درصد است که قرار است تا سال 2050 به 50 تا 60 درصد افزایش یابد.ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2364

به "ژاپن خودروهای بنزینی را از خیابان ها حذف می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن خودروهای بنزینی را از خیابان ها حذف می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید