کره شمالی نیروی نظامی به مرز دو کره فرستاد

به گزارش هنجس بلاگ، ایرنا نوشت: منابع نظامی کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کردند که کره شمالی به دنبال هشدارهایش مبنی بر تقویت حضور نظامی در مناطق مرزی، سربازان خود را به بعضی از پاسگاه های خالی داخل منطقه غیر نظامی شده در مرز دو کره اعزام نموده است.

کره شمالی نیروی نظامی به مرز دو کره فرستاد

به گزارش یونهاپ، ستاد کل ارتش کره شمالی روز گذشته چهارشنبه هشدار کرد که نیروهایش را به عنوان بخشی از اقدامات ضد کره جنوبی پس از تخریب دفتر ارتباط بین کره ای در شهر مرزی کائه سونگ، به پاسگاه های پلیس غیر نظامی که در توافق سال 2018 با کره جنوبی خالی نموده است بر می گرداند.

بر اساس منابع نظامی کره جنوبی، از اواخر چهارشنبه چند سرباز در حال اعزام به پست های نگهبانی در منطقه غیر نظامی دو کره مشاهده شده است.

اعتقاد بر این است که کره شمالی حدود 150 پست از این دست دارد و بعضی از آنها مطابق پیمان کاهش تنش بین دو کره که در 19 سپتامبر 2018 به امضا رسیده است، خالی شده اند.

منابع کره جنوبی اضافه کردند فعلاً تعیین نیست که آیا این اقدام کره شمالی برای استقرار بیشتر سربازان در مناطق مرزی است یا اینکه پیونگ یانگ به دنبال تقویت نیروهای خط مقدم خود است.

بعضی رسانه های محلی همچنین گزارش دادند که حدود 100 سرباز کره شمالی پس از تخریب ساختمان دفتر ارتباطی دو کره در این شهرک مرزی دیده شده اند.

پیش از این، ارتش کره شمالی تهدید نموده بود که نیروهای خود را به مجتمع بسته شده فعلی کائه سونگ و همچنین منطقه توریستی کوهستان کومگانگ در سواحل شرقی اعزام خواهد نمود.

سرهنگ کیم جون راک سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز پنجشنبه گفت: ما از نزدیک تحرکات نظامی کره شمالی را رصد می کنیم ولی تا کنون هیچگونه اقدام غیر معمولی از این کشور مشاهده نشده است.

او در پاسخ به هشدارهای کره شمالی بیان کرد اگر پیونگ یانگ اقدام نظامی تحریک آمیزی علیه کره جنوبی انجام دهد، بهای آن را پرداخت خواهد نمود.

311311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1103

به "کره شمالی نیروی نظامی به مرز دو کره فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی نیروی نظامی به مرز دو کره فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید