کرونا عامل افزایش ترس ها و نگرانی ها در بین بچه ها اتریشی و آلمانی

به گزارش هنجس بلاگ، بررسی ها نشان می دهد که کرونا آسیب های روانی زیادی را به بچه ها و نوجوانان اتریشی و آلمانی وارد کرده و ترس ها ، نگرانی ها و اختلالات روانی بسیاری را در آنها ایجاد کرده است.

کرونا عامل افزایش ترس ها و نگرانی ها در بین بچه ها اتریشی و آلمانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل آلمان، انجمن حمایت از بچه ها در آلمان درباره به وجود آمدن یک نسل کرونایی در کشور هشدار داده است.

این انجمن روز جمعه در گزارشی در برلین اعلام کرد: اقدامات و محدودیت ها برای مهار کرونا چیزهای زیادی را به ویژه از نوجوانان گرفته است؛ حتی در صورتی که میزان پذیرش این محدودیت ها از طرف آن ها هم بالا باشد.

حدود یک سال پیش در 16 ماه مارس سال 2020 دولت و ایالات آلمان برای اولین بار اقدامات و محدودیت هایی را برای مهار کرونا تصمیم گیری کردند. بسیاری از جوانان در آلمان در سایه این محدودیت ها دچار ترس از آینده و تنهایی شده اند. بیش از دو سوم آن ها احساس می کنند که مورد بی توجهی سیاستمداران واقع شده اند. روانپزشکان کودک و نوجوان همچنین درباره افزایش چشمگیر استرس روانی در بچه ها و نوجوانان در چنین شرایطی هشدار داده اند. به طور خاص گروهی از بچه ها که در خانواده های فقیر و تحت فشار زندگی می کنند در معرض خطر آسیب بیشتر و بی توجهی بیشتر قرار دارند.

رئیس انجمن حمایت از بچه ها در آلمان درباره به وجود آمدن نسل کرونا در این کشور هشدار داده و در عین حال تاکید کرده که با یک تلاش مشترک می توان از این امر جلوگیری کرد. وی از عرصه های سیاسی، اقتصاد و همچنین جامعه مدنی خواست تا برای سرمایه گذاری برای بچه ها و نوجوانان اهمیت قائل شوند.

نتایج یک بررسی جدید دانشگاه سالزبورگ اتریش هم نشان می دهد که اثرات بحران کرونا برای بسیاری بچه ها بار سنگینی است.

نتایج یک نظر سنجی انجام شده توسط این دانشگاه اتریش نشان می دهد که حدود 79 درصد 531 دانش آموزی که در این بررسی شرکت کردند اظهار داشتند که شرایط آن ها در مقایسه با زمان قبل از کرونا بدتر شده است.

نتایج این بررسی نشان می دهد که از هر سه کودک یک نفر اغلب خشن و یا عصبانی هستند، از هر 5 کودک یکی اغلب غمگین بوده و احساس تنهایی می کند. نتایج این نظر سنجی نشان می دهد که از هر دو کودک یکی از شرایط کنونی ترس دارد و از هر سه کودک یکی در شرایط کرونایی خواب بدتری دارد.

نتایج این بررسی نشان می دهد که تقریبا از هر 10 کودک اتریشی نه نفر در مقایسه با زمان قبل از کرونا فعالیت کم تری دارند. هم زمان حدود سه چهارم بچه ها زمان بیشتری را با تلفن های هوشمند، تلویزیون، کنسول های بازی و یا تبلت می گذرانند.

بر اساس این نظر سنجی دانش آموزان در دوران کرونا بیش از همه از زندگی نرمال خود فاصله گرفته اند. حدود یک سوم آن ها آرزو دارند بتوانند بدون ماسک ورزش کنند و بتواند چهره افراد را بدون ماسک ببینند و بتوانند دوستان خود را بدون محدودیت دیدار کنند.

یک کودک در پاسخ به سوالی که چه چیزی بیش از همه تو را در این دوران عصبی می کند گفته است: همه چیز درباره کرونا من را آزار می دهد، هیچ موضوع دیگری وجود ندارد و والدین من به دلیل کرونا بیشتر کار می کنند و زمان کم تری برای من دارند.

نتایج این بررسی همچنین نشان می دهد که حدود دو سوم بچه ها انتظار بازگشت به شرایط نرمال تازه در سال های 2022 و 2023 را دارند. بزرگترین ترس بچه ها اتریشی این است که تا زمان نرمال شدن اوضاع خیلی طول بکشد و یا اصلا دیگر زندگی مشابه دوران قبل از کرونا وجود نداشته باشد. همچنین بسیاری از بچه ها این نگرانی را دارند که والدین، خواهر و یا برادر و وابستگان نزدیک خود را از دست بدهند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2755

به "کرونا عامل افزایش ترس ها و نگرانی ها در بین بچه ها اتریشی و آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا عامل افزایش ترس ها و نگرانی ها در بین بچه ها اتریشی و آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید