کلاس دروس عملی دانشگاه های فنی وحرفه ای به صورت فشرده برگزار می گردد، تدوین استانداردهای لازم

به گزارش هنجس بلاگ، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای، گفت: برنامه ریزی هایی برای ارائه دروس در نظر گرفته ایم و با توجه به متفاوت بودن شرایط دانشکده ها سعی داریم دروس عملی را طبق پروتکل های بهداشتی به صورت فشرده برگزار کنیم.

کلاس دروس عملی دانشگاه های فنی وحرفه ای به صورت فشرده برگزار می گردد، تدوین استانداردهای لازم

حسین سلمانی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران درباره نحوه برگزاری ترم آینده و شرایط خوابگاه های این دانشگاه، گفت: قطعاً ترم آینده نیز آموزش های مجازی برای دروس تئوری را ادامه خواهیم داد. با شیوع ویروس کرونا نرم افزاری به نام سمیاد راه اندازی کردیم که بیش از 300 عنوان درسی در آن بارگزاری شده است.

کاهش تعداد دانشجویان در خوابگاه ها و کلاس های درسی

وی اضافه نمود: برنامه ریزی هایی نیز در رابطه با دروس عملی صورت می گیرد. شرایط آموزشکده های فنی وحرفه ای با یکدیگر متفاوت است و سعی داریم ابتدا دروس عملی را به صورت فشرده طبق پروتکل های بهداشتی که وزارت بهداشت لحاظ نموده در مناطق سفید برگزار کنیم تا اگر در نیمه پاییز با موج بعدی کرونا روبرو و مجبور به تعطیلی کلاس ها شدیم مشکل آموزشی نداشته باشیم.

وی در ادامه گفت: باید تعداد دانشجویان در خوابگاه ها و کلاس های آموزشی نیز کاهش پیدا کند و برنامه ریزی به گونه ای باشد که از فضای مجازی بیشترین استفاده را داشته باشیم.

تدوین حداقل استانداردهای لازم برای برگزاری کلاس ها

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه کاهش کلاس ها به ابعاد آن بستگی دارد، گفت: ما در 176 دانشکده شرایط متفاوتی داریم. برخی از کلا س ها عظیم است و آموزش های عملی با رعایت پروتکل های بهداشتی در کارگاه ها انجام می گردد. اما در عین حال حداقل استانداردهای لازم را برای برگزاری کلاس ها تدوین و به مراکز اعلام خواهیم کرد.

وی به بحث خوابگاه ها اشاره نمود و گفت: سعی می کنیم بستری را فراهم کنیم تا دانشجویان بومی در شهر یا استان خود دروس را بگذرانند. پیش بینی نموده ایم در خوابگاه ها حداکثر 2 نفر در هر اتاق اسکان داده گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1262

به "کلاس دروس عملی دانشگاه های فنی وحرفه ای به صورت فشرده برگزار می گردد، تدوین استانداردهای لازم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاس دروس عملی دانشگاه های فنی وحرفه ای به صورت فشرده برگزار می گردد، تدوین استانداردهای لازم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید