گوگل برای مقالات خبری به ناشران پول پرداخت می نماید

به گزارش هنجس بلاگ، گوگل اخیرا اعلام نموده به ناشران برگزیده به عنوان بخشی از برنامه صدور مجوز جدید خود، پول پرداخت می نماید. این محتوا به عنوان بخشی از تجربه جدید اخبار منتشر می شوند که پیش از خاتمه سال جاری در سرویس های اخبار و Discover گوگل راه اندازی خواهد شد.

گوگل برای مقالات خبری به ناشران پول پرداخت می نماید

به گفته سایت TechCrunch، معاون مدیریت محصولات خبری گوگل، برد بندر در یک پست جزئیاتی درباره برنامه های این شرکت منتشر نموده است. بندر اعلام نموده:

این اقدام باعث می گردد ناشران به وسیله یک تجربه داستان سرایی مطلوب درآمدزایی نموده و به آگاهی بیشتر مردم، تمرکز عمیق تر آنها در ماجراهای پیچیده و قرار دریافت در معرض دنیایی از موضوعات و علایق یاری می نماید.

گوگل اعلام نموده که این برنامه ابتدا در آلمان، استرالیا و برزیل آغاز به کار خواهد نمود، اما در آینده نزدیک کشورهای دیگر نیز به آن اضافه می شوند. از شرکای گوگل می توان به نشریه Der Spiegel در آلمان و Schwartz Media در استرالیا اشاره نمود.

این اقدام گوگل پس از آن صورت گرفت که چندین کشور این غول جستجوی اینترنتی را مجبور به پرداخت هزینه به نشریات کردند. استرالیا اخیرا از برنامه هایی پرده برداشته که پلتفرم های فناوری را مجبور می نماید به نشریاتی که از محتوای رایگان آن ها درآمدزایی می نمایند، هزینه پرداخت نمایند. در ماه آوریل فرانسه نیز به گوگل دستور داد که به ناشران فرانسوی پول پرداخت کند.

فیسبوک اخیرا تب جدید اخبار را در ایالات متحده آمریکا راه اندازی نموده که به بعضی ناشران هزینه پرداخت می نماید. این اخبار توسط تیمی از دبیران انسانی اصلاح می شوند و Buzzfeed به همراه نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال ناشران از هستند. این شبکه اجتماعی میخواهد اخبار خود را در کشورهای اروپایی نیز راه اندازی کند.

با وجود پرداخت هزینه از سوی گوگل و فیسبوک، منتقدان به محدودیت ناشران و همچنین کافی نبودن آن اشاره می نمایند. در آینده کشورهای بیشتری به برنامه های این دو شرکت اضافه خواهند شد.

منبع : دیجیاتو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: آی تابناک
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1185

به "گوگل برای مقالات خبری به ناشران پول پرداخت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل برای مقالات خبری به ناشران پول پرداخت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید