1400 میلیارد تومان تسهیلات جدید به استان کرمانشاه دستاورد سفر تیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش هنجس بلاگ، سفر دو روزه کاری تیم ویژه مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کرمانشاه دستاوردهای خوبی برای ایجاد اشتغال و یاری به اجرای بعضی طرح های مالی این استان داشت.

1400 میلیارد تومان تسهیلات جدید به استان کرمانشاه دستاورد سفر تیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، در پی سفر کاری این تیم به کرمانشاه و بازدید از بعضی طرح های در حال انجام، نشستی با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان برای جمع بندی و تصویب مصوبات سفر برگزار گردید.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای ایجاد تحرک اقتصادی و اشتغالزایی در چند استان کشور از جمله کرمانشاه، گفت: برای همین منظور حجم عظیمی از کار و برنامه های متعدد در زمینه اقتصادی، حمایتی، آموزش فنی و حرفه ای و ... برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که شاهد آغاز کار آنها خواهیم بود.

وی با بیان این که هر یک از مدیران و بخش های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر کاری خود به کرمانشاه مسائل و مباحث متعددی را آنالیز کردند و مسئولیت و تعهداتی را پذیرفتند، اضافه کرد: یکی از مهمترین این موارد پرداخت تسهیلات به طرح های مهم و اولویت دار است که نقش کلیدی در اقتصاد و اشتغال استان خواهد داشت.

منصوری مجموع اعتباراتی که قرار است به وسیله بانک های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین اقتصادی این طرح ها در نظر گرفته گردد را نزدیک به 14 هزار میلیارد ریال برآورد کرد.

وی بخش دیگری از برنامه های در نظر گرفته شده را اجرای پروژه های اشتغالزایی جدید دانست و مطرح نمود: در یک مورد از این طرح ها ایجاد شش هزار فرصت شغلی جدید را با نقش توسعه ای و اجرایی جهاد دانشگاهی و حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهیم داشت.

منصوری با بیان این که فرایند پیشرفت همه این طرح ها پایش و ارزیابی خواهد شد و گزارش پیشرفت کار به صورت مستمر ارائه می گردد، مطرح نمود: باید از طرح هایی که به هر دلیل قابلیت اجرا ندارند و منابع اقتصادی و انسانی را هدر می دهند، خودداری کنیم.

وی بر لزوم استفاده بهینه از منابع در اختیار از جمله تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری تاکید نمود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپس از طرحی که برای یاری به اشتغال استان های مرزی کشور از محل درآمد حاصل از فروش سوخت در نظر گرفته شده نیز یاد کرد و اضافه کرد: کوشش می کنیم کرمانشاه در اولویت اجرای این طرح باشد.

منصوری اشاره ای هم به طرحی که با استفاده از منابع بین المللی در شرایط بیماری کرونا در دست اجرا است یاد کرد و گفت: در قالب این طرح از گروه های آسیب پذیر برای فراوری ماسک و محصولات بهداشتی استفاده کردیم که اشتغالزایی مناسبی به همراه داشته است.

وی با بیان این که در کرمانشاه نیز دو واحد در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، تاکید نمود: در خواست داریم ادارات و موسسات از محصولات فراوریی این واحدها استفاده نمایند.

در ادامه اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به بازدیدهای اجرا شده از طرح های فراوریی و صنعتی استان کرمانشاه گفت: بنا داریم تعدادی از طرح های مهم استان را تامین اعتبار کنیم.

وی تامین اعتبار 100 میلیارد ریالی برای بیمارستان مرکز بهداری سپاه، تامین اعتبار 175 میلیارد ریالی برای مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران کرمانشاه، تامین اعتبار 765 میلیارد ریالی برای سرم سازی مجموعه ابزارسازان درمانگر و تامین اعتبار 2500 میلیارد ریالی برای مجموعه بیستون تامین را از مهمترین این طرح ها برشمرد.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران از اعلام آمادگی این بانک برای حمایت از پروژه های عظیم کرمانشاه خصوصا در زمینه نفت، گاز، صنایع پتروشیمی و ... نیز اطلاع داد.

لله گانی تاکید نمود: این آمادگی را داریم که از طرح های صنایع دستی هم حمایت کنیم.

در ادامه اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز از تامین اعتبار 13 طرحی که در استان کرمانشاه مورد بازدید قرار گرفته اطلاع داد و گفت: بسیاری از این طرح ها نیمه تمام یا نزدیک به افتتاح هستند و امیدواریم با تامین اعتبار اجرا شده تا خاتمه خرداد سال آینده به بهره برداری برسند.

وی تامین اعتبار دو گلخانه با مجموع اعتبار بیش از 70 میلیارد ریال، تامین اعتبار تعاونی فرش سنقر با اعتبار 20 میلیارد ریال، تامین اعتبار طرح گردشگری جامیشان با اعتبار 60 میلیارد ریال و چند واحد دیگر را از جمله مهمترین این طرح ها برشمرد.

عباس نجفی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز از همکاری این بانک برای تامین اعتبار 17 طرح در استان کرمانشاه با اعتبار 3552 میلیاد ریال اطلاع داد.

وی مطرح نمود: از مهمترین این طرح ها می توان به کارخانه آرد قصرشیرین و کشت و صنعت فرامان اشاره نمود.

در ادامه این نشست سایر مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور، شعبانی معاون صندوق بازنشستگی کشوری، موسی نجفی مدیرکل دفتر تعاونی های توزیعی، مسعود بابایی مدیرکل دفتر حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری، اصغر گرامی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وزارت کار و حسینی نماینده شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز در زمینه کاری خود قول هایی برای یاری به کاهش بیکاری کرمانشاه دادند و در نهایت مقرر شد مجموعه این برنامه ها بعد از کسب نظر از دستگاه های مربوطه در استان در قالب طرح جهش اشتغال و تفاهم نامه مشترکی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استان کرمانشاه به امضا برسد.

استاندار کرمانشاه در این نشست با اشاره به زندگی 25 هزار خانوار در نوار مرزی این استان گفت: نیازمند توسعه اشتغال در مرز برای بهبود معیشت مرزنشینان هستیم.

هوشنگ بازوند اضافه کرد: در 370 کیلومر مرز استان 250 هزار خانوار زندگی می نمایند که عموماً فقیر هستند و اگر فکری برای آنان نکنیم به کوله بری و کارهایی از این دست مشغول می شوند.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر این که باید بدون شک راهکاری برای برون رفت از این مشکل داشته باشیم، گفت: وزارت تعاون تسهیلات ارزان قیمت ویژه ای برای طرح های اشتغالزایی در نوار مرزی اختصاص دهد تا بتواند راهکاری برای برون رفت از مشکل کوله بری باشد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های شهرستان دالاهو در ساخت صنایع دستی تنبور و چاقو گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقاضا داریم که تسهیلاتی را نیز برای کارگاه های صنایع دستی این شهرستان در نظر بگیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود مطرح نمود: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهیم مسائل تعاونی های مسکن مهر را رفع کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2593

به "1400 میلیارد تومان تسهیلات جدید به استان کرمانشاه دستاورد سفر تیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1400 میلیارد تومان تسهیلات جدید به استان کرمانشاه دستاورد سفر تیم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید