احتمال آلوده شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است

به گزارش هنجس بلاگ، دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران اعلام نمود تمام کارخانه های فراوری روغن نباتی نکات بهداشتی را رعایت می نمایند و احتمال آلوده شدن روغن نباتی به کرونا صفر است.

احتمال آلوده شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است

به گزارش هنجس بلاگ به نقل از ایسنا، امیرهوشنگ بیرشک با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا اصول بهداشتی در کارخانه های فراوری روغن نباتی براساس بخشنامه ها و مصوبه های وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی رعایت می گردد، گفت: همچنین بعد از انتها تعطیلات عید بسیاری از کارخانه ها سلامتی پرسنلشان را مورد آنالیز قرار دادند و حتی بعضی از این کارخانه ها نیز در حال اجرا تست کرونا از کارکنانشان هستند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه روغن در دمای بالا فراوری می گردد احتمال اینکه ویروس داشته باشد در حد صفر است و این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم که روغن نباتی ها سالم هستند.

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران افزود: با شیوع ویروس کرونا تقاضای خرید روغن نیز افزایش یافت اما توانستیم روغن نباتی را به میزان کافی فراوری و در فروشگاه ها و میادین سراسر کشور توزیع کنیم.

  • روغن بنفشه تاثیری در درمان کرونا ندارد

وی با بیان اینکه در این سال ها با وجود تحریم های ظالمانه و نوسانات قیمت جهانی توانستیم با یاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) آرامشی را در بازار روغن نباتی برقرار کنیم، اظهار کرد: برای تحقق شعار سال یعنی جهش فراوری به دنبال این هستیم که بتوانیم روغن هایی با کیفیت مطلوب تر و متنوع تر فراوری کنیم که دارای مواد ریزمغذی مفید برای بدن باشند.

بیرشک با اشاره به اینکه بیش از 85 درصد روغن خامی که مورد استفاده قرار می گیرد، وابسته به واردات است، گفت: وقفه در تخصیص ارز توسط بانک مرکزی از مهمترین موانعی است که بر سر راه این صنعت قرار گرفته است. این وقفه ها فراوری را با نوسان روبرو می نماید. در حال حاضر نیز بیش از دوماه و نیم است که ارز به روغن داده نشده و اگر با همین روال پیش برویم شاید آهنگ منظم فراوری با کندی روبرو گردد.

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران در انتها گفت: از بانک مرکزی تقاضا داریم به صنعت روغن نباتی نگاه ویژه ای داشته باشد، زیرا روغن نباتی علاوه براینکه کالای استراتژیک و اساسی مردم است، ماده اولیه بسیاری از محصولات صنعت غذایی نیز است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 575

به "احتمال آلوده شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال آلوده شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید