احتمال کنار گذاشته شدن مدیرعامل سپاهان

به گزارش هنجس بلاگ، چند سالی است که قانون منع بکارگیری بازنشستگان در وزارتخانه ها، سازمان ها و مجموعه های تابعه دولت که از بودجه دولتی ارتزاق می نمایند، در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و در حال اجراست. از همین رو در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز این قانون مانند دیگر وزارتخانه ها به شکل عملیاتی در دستور کار نهاده شد. به طوری که طبق نامه صریح وزارت صنعت که اواسط سال 1398 صادر شده بود، باشگاه های صنعتی نیز مشمول این قانون می شوند و نباید از افراد بازنشسته استفاده نمایند. موضوعی که خبرگزاری تسنیم، در اواخر سال 1398 رسانه ای و به فعالیت غیرقانونی بعضی از مدیران باشگاه های صنعتی اشاره نمود.

احتمال کنار گذاشته شدن مدیرعامل سپاهان

به تازگی هم از سوی حسین میرزایی نماینده مجلس و رئیس هیئت تحقیق و تفحص شرکت فولاد مبارکه اصفهان نامه ای خطاب به محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه صادر شده است. در این نامه که نسخه ای از آن در اختیار خبرنگار تسنیم قرار گرفته است ابتدا به قانون منع بکارگیری بازنشستگان اشاره و در ادامه دستوراتی که تا به امروز برای رعایت این قانون صادر و ابلاغ شده، یادآوری شده است. بعلاوه در خاتمه عنوان شده است: علت توجیهی برای بکارگیری بازنشستگان و بعلاوه ادامه این فرایند غیرقانونی در آن شرکت (فولاد مبارکه) اعلام گردد.

این درحالی است که باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه (سپاهان) به عنوان زیرمجموعه این شرکت در حال فعالیت است و محمدرضا ساکت مدیرعامل این باشگاه بازنشسته به شمار میرود. موضوعی که پیش از این منجر به خداحافظی ساکت از سمت دبیرکلی فدراسیون فوتبال شده بود، ولی حالا او با وجود تذکرات پیاپی که داده شده است باز هم در سمتی دیگر که خلاف قانون منع بکارگیری بازنشستگان به شمار میرود، در مسند کار است.

هرچند که این نامه مشخصاً به شرکت فولاد مبارکه اصفهان صادره شده اما قانون منع بکارگیری بازنشستگان و لزوم اجرای آن در دیگر باشگاه های صنعتی کماکان بر قوت خود پابرجاست. هرچند که به نظر می رسد این موضوع به غیر از باشگاه سپاهان، در دیگر باشگاه های صنعتی نیز رعایت نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3567

به "احتمال کنار گذاشته شدن مدیرعامل سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کنار گذاشته شدن مدیرعامل سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید