ارزش بازار معدنی در بورس، 270 هزار میلیارد تومان افزایش یافت

به گزارش هنجس بلاگ، غریب پور گفت: ارزش بازار معدن و صنایع معدنی در بورس به 270 هزار میلیارد تومان رسیده است.

ارزش بازار معدنی در بورس، 270 هزار میلیارد تومان افزایش یافت

به گزارش خبرنگار ، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کانمین (2019) گفت: ایمیدرو 400 هزار کیلومتر مربع به پهنه های اکتشافی کشور اضافه نموده است.

وی با بیان اینکه این سازمان اکنون 650 هزار کیلومتر مربع اکتشاف را هدفگذاری نموده است، گفت: با حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت و همچنین معاونت معدنی، در 30 استان پهنه ها را تحویل گرفته ایم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه در معادن بزرگ همچون سنگان، توسعه اکتشاف را خواهیم داشت، اضافه نمود: در اکتشاف به دنبال این هستیم که دستگاه و تجهیزات جدید را برای این حوزه وارد کنیم.

غریب پور گفت: ایمیدرو، خواستار فعال کردن تمام پهنه های اکتشافی در کشور است. تا انتها سال 1404، حدود 16 میلیارد دلار طرح خواهیم داشت.

غریب پور ادامه داد: معدن و صنایع معدنی 33 درصد صادرات غیرنفتی طی 5 ماهه نخست امسال را به خود اختصاص داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه نمود: 26 هزار میلیارد تومان سهم این حوزه در صادرات بوده است. این بدان معناست که به ازای هر سه دلار، یک دلار سهم این بخش بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سهم قابل توجه معدن و صنایع معدنی در بورس گفت: ارزش بازار معدن و صنایع معدنی در بورس به 270 هزار میلیارد تومان رسیده است. رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی اضافه نمود: همچنین 25 درصد سهم بازار سرمایه و 36 درصد سود کشور در اختیار معدن و صنایع معدنی است.

غریب پور با بیان اینکه اعتبار توسعه زیربنا ها را طی امسال تا چهار برابر افزایش دادیم، عنوان نمود: 11 هزار میلیارد یورو نیازمند سرمایه گذاری در زیربنا ها هستیم. در توسعه زیربنا ها ایمیدرو با شرکت های بزرگ وارد مشارکت شده است.

وی اضافه نمود: انتقال آب دریای عمان به شرق کشور، احداث جاده تربت حیدریه به سنگان و احداث راه آهن بافق به یزد از جمله اقدامات مشارکتی ایمیدرو در توسعه زیربناهاست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ایمیدرو از ظرفیت سود بنگاه های بزرگ در توسعه بخش بهره خواهیم برد.

غریب پور ادامه داد: شرکت های ملی مس و مبارکه به اندازه کل فروش سال گذشته، طی شش ماهه نخست امسال فروش داشته اند.

وی تاکید نمود: سود شرکت ها، باید در توسعه سرمایه گذاری گردد. این پیغام به کشور اطلاع رسانی گردد که معدن و صنایع معدنی منابع خود را صرف توسعه کشور می نماید.

غریب پور با بیان اینکه شرکت ها به سمت تعریف پروژه های جدید بروند خاطرنشان کرد: امسال تا سه میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور اضافه می گردد و فراوری آن به حدود 28 میلیون تن خواهد رسید.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به حمایت ایمیدرو از طرح ها و ایده های ارزش آفرین در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: در بخش دانش و فناوری، ایمیدرو همکاری با دانشگاه های تهران، شریف و امیرکبیر را مورد توجه قرار داده است.

وی اضافه نمود: در سال جدید، بخش های جدیدی با همکاری یونیدرو، به جشنواره تخصصی اینوماین اضافه خواهد شد.

غریب پور گفت: در این جشنواره، ایده ها به شرکت های تقاضا مند معرفی می شوند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه ایمیدرو، 19 طرح پژوهشی را با عقد قرارداد مورد حمایت قرار داده است اضافه نمود: طی امسال، میزان بودجه پژوهش و آموزش به ترتیب 50 و 60 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: 18 تفاهم نامه در حوزه آموزش و فناوری به امضا رسیده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: مصمم هستیم با همکاری شرکت ها، بعد از ساخت قطعات داخل، به سمت ساخت ماشین آلات برویم.

غریب پور اضافه نمود: سیاست گذاری ها باید بلند مدت باشد تا سرمایه گذار چشم انداز روشنی برای خود ترسیم کند.

وی اضافه نمود: در شرایط گرانی ارز، صادرات مورد توجه است. طی شش ماهه امسال 36 درصد رشد صادرات داشته ایم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه بیش از 700 هزار نفر شغل مستقیم در این بخش ایجاد شده است توضیح داد: ایمیدرو، بخش خصوصی را در بسیاری از امور مشارکت داده است و به طور حتم این مهم بیشترین تاثیر را در رونق فراوری و ایجاد اشتغال فراگیر خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 29

به "ارزش بازار معدنی در بورس، 270 هزار میلیارد تومان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش بازار معدنی در بورس، 270 هزار میلیارد تومان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید