اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری نظامی با عراق در جریان بازدید وزیر دفاع از پایگاه های مرزی

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر دفاع ترکیه به همراه فرماندهان ارتش از پایگاه های این کشور در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق بازدید کرد.

اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری نظامی با عراق در جریان بازدید وزیر دفاع از پایگاه های مرزی

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به همراه رئیس ستاد ارتش، فرمانده نیروی زمینی، فرمانده نیروی دریایی و فرمانده نیروی هوایی از پایگاه های این کشور در استان شرناق در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق بازدید کردند.

آکار و هیئت همراه او در جریان اقدامات اتخاذ شده در چارچوب مبارزه با تروریسم در منطقه جبل نماز قرار گرفتند. کماندوهای ترکیه نیز از این منطقه بازدید کردند.

آکار در نشستی با رهبران ارتش و یگان ها در مرکز عملیات فرماندهی لشگر23 پیاده نظام در شرناق گفت: گزارشات اطلاعاتی حاکی از ترس و نگرانی در میان افراد مسلح حزب کارگران کردستان ترکیه(پ ک ک) به دلیل عملیات مستمر علیه مقرهای تروریست هاست. ما به عملیات خود تا زمان بیرون راندن آخرین تروریست برای رهایی مردممان از آفت تروریسم و حمایت از امنیت آن ادامه می دهیم.

وی گفت: حمایت از امنیت مردم ترکیه به نفع امنیت و ثبات مردم عراق است. این مسئله بر تقویت امنیت و آرامش در تمام منطقه تأثیر خواهد گذاشت. ارتش ترکیه از نزدیک اوضاع و تحرکات پ ک ک در شمال عراق به ویژه در سنجار و مخمور را زیرنظر دارد.

آکار گفت: ما به عراق آمادگی خود را برای همکاری و هماهنگی کامل درباره بیرون راندن تروریست ها از منطقه اعلام کردیم. منتظریم تا اقداماتی را که ضروری است در سریع ترین زمان ممکن برای بیرون راندن تروریست ها در سنجار و مخمور انجام دهیم. اطمینان داریم که همسایگان عراقی ما اقدامات لازم را در این راستا انجام می دهند و ما اوضاع را از نزدیک پیگیری می کنیم.

نیروهای ترکیه طی سال های گذشته عملیات گسترده ای را علیه پ ک ک در عراق و سوریه انجام داده اند. ترکیه این گروه را تروریستی می داند.، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2975

به "اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری نظامی با عراق در جریان بازدید وزیر دفاع از پایگاه های مرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری نظامی با عراق در جریان بازدید وزیر دفاع از پایگاه های مرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید