سال جاری دستیابی به واکسن کرونا بعید است!

به گزارش هنجس بلاگ، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به تشکیل جلسه اضطراری در این ستاد با حضور وزیر بهداشت، گفت: در بهترین شرایط ما در کمتر از 14 یا 12 ماه دیگر در عرصه جهانی توفیق استفاده از واکسن را نخواهیم داشت.

سال جاری دستیابی به واکسن کرونا بعید است!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی در گفت وگویی تلویزیونی با بیان این که مداخلات محدودنماینده ای که تا به امروز در تهران اعمال شده، کفایت لازم را برای کنترل بیماری نداشته است، اظهار کرد: نیازمند اقدامات و مداخلات سختگیرانه تری هستیم؛ به همین دلیل قرار شد در اسرع وقت، با کار کارشناسی که در دستگاه های اجرایی انجام می گردد بسته مهمی را در کنترل ابعاد مختلف بیماری آماده نمایند و امروز بعد از ظهر که در خدمت دکتر نمکی جلسه اضطراری ستاد فرماندهی استان تهران را برگزار خواهیم کرد، بسته های پیشنهادی برای اعمال محدودیت، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: به نظر می رسد فرآیندی که در زمینه فاصله گذاری اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی در تهران شاهد آن هستیم در طول روز های اخیر با شدت کمتری مورد توجه واقع شده است.

زالی ادامه داد: آمار مراجعان به بخش های بهداشتی و درمانی نیز به صورت تصاعدی افزایش یافته است و حتماً نیازمند مداخلات جدی تری در تهران هستیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره واکسن کرونا نیز توضیح داد: مطالعات مقدماتی خوبی در سطوح ابتدایی برای فراوری واکسن در کشور در حال اجرا است؛ به دلیل اهمیت این پروژه از لحاظ راهبردی و آثار ملی، شخص وزیر بهداشت روی این پروژه نظارت مستقیم دارد و مانند همه جای جهان محققان در حال کوشش هستند.

زالی اعلام کرد: در بهترین شرایط ما در کمتر از 14 یا 12 ماه دیگر در عرصه جهانی توفیق استفاده از واکسن را نخواهیم داشت و این فرآیند و فراوری انبوه با معذوریت هایی در عرصه صنعتی روبه رو است بنابراین اینکه در انتظار واکسن باشیم خوب است، اما فکر نمی کنم به این زودی در عرصه جهانی شاهد فراوری واکسن باشیم و باید زمان بگذرد.

وی متذکر شد: باید بدانیم که پاییز و فصل سرمای سال جاری را بدون واکسن طی خواهیم کرد و واکسن های جهانی بعید است به انتها سال جاری برسند و باید بدانیم که فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی کماکان راه های اصلی مقابله با بیماری کرونا در عرصه جهانی تلقی می گردد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1293

به "سال جاری دستیابی به واکسن کرونا بعید است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری دستیابی به واکسن کرونا بعید است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید