بدترین وزیر خارجه آمریکا توسط ایران تحقیر شد

به گزارش هنجس بلاگ، دو نمونه دیگر از شکست های او سیاست در قبال کره شمالی و ونزوئلا با اعلام آشکار سیاست براندازی نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور، بدون هیچ برنامه مشخصی بود.پمپئو با تعریف و تمجید بی مورد از ترامپ در زمانی که رئیس سیا بود، به مقام وزیر خارجه رسید و با ترس اینکه مبادا قدرت خود را از دست بدهد، هیچ گاه تمایلی به گفتن حقیقت نشان نداد.

بدترین وزیر خارجه آمریکا توسط ایران تحقیر شد

یک تحلیلگر آمریکایی، مایک پمپئو را بدترین وزیر خارجه تاریخ ایالات متحده خواند که در مقابل ایران چیزی جز شکست کسب نکرد.

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: فرد کاپلدن در مجله اسلیت (وابسته به کمپانی واشنگتن پست) نوشت: درباره اینکه دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باشد، شکی نیست که مایک پمپئو، بدترین وزیر امور خارجه تمام دوران هاست. او در 2 سال و 9 ماهی که در مقام دیپلمات ارشد ایالات متحده فعالیت می کرد، تقریباً هیچ کاری برای ارتقای امنیت، ارزش ها یا حتی سیاست های دولت خود انجام نداد. دوران تصدی او با سخنان تحقیرآمیز از سوی متحدان اروپایی رو به خاتمه است که از گزافه های او و دونالد ترامپ در سال های گذشته به ستوه آمده اند.

پمپئو گفت به اروپا سفر و با رهبران اتحادیه اروپا ملاقات خواهد کرد. دو روز بعد، در پی شورش طرفداران ترامپ در ساختمان کنگره، مقامات اتحادیه اروپا گفتند با او ملاقات نخواهند کرد و وزیر خارجه لوکزامبورگ ترامپ را جنایتکار و آتش افروز سیاسی خواند. اما دوره تحقیر پمپئو طولانی تر از این بود.

پمپئو مدعی بود که خروج از توافق هسته ای و اعمال تحریم ها، جمهوری اسلامی را به مذاکره بر سر یک توافق بهتر وا خواهند داشت یا به براندازی نظام در ایران می انجامند. اما جمهوری اسلامی آسیبی ندیده و قدرتمندتر از قبل است و برنامه غنی سازی ایران هم با سرعت بیشتری پیش می رود. جو بایدن می خواهد توافق را احیا کند، اما پیشرفت ایران و سیاست گذاری های آن، تحقق چنین هدفی را سخت خواهد ساخت.

پمپئو ادعا کرده که ایران پایگاه امن القاعده شده اما مقامات اطلاعاتی آمریکا می گویند هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

اظهارات او در هر زمینه ای ایالات متحده را بیشتر از سایر نقاط جهان جدا و منزوی کرده و این برای آمریکا یک فاجعه است چون در مقابله با چین و ایران و روسیه به واکنش هماهنگ با متحدانش نیاز دارد. یک نمونه جدای از اینها دروغ گویی های او نیز مطرح است مثل اینکه ترامپ، ناتو را قدرتمندتر از قبل ساخته، در حالی که در واقعیت به دلیل بی توجهی دولت ترامپ به اتحادیه های دیرینه و به طور خاص به اتحادیه اروپا، روابط در دو سوی اقیانوس اطلس به شدت آسیب دیده است.

دو نمونه دیگر از شکست های او سیاست در قبال کره شمالی و ونزوئلا با اعلام آشکار سیاست براندازی نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور، بدون هیچ برنامه مشخصی بود.

پمپئو با تعریف و تمجید بی مورد از ترامپ در زمانی که رئیس سیا بود، به مقام وزیر خارجه رسید و با ترس اینکه مبادا قدرت خود را از دست بدهد، هیچ گاه تمایلی به گفتن حقیقت نشان نداد.

بدین ترتیب، مقام بدترین وزیر خارجه آمریکا بی شک به پمپئو می رسد و حالا او به زودی به کانزاس باز می گردد و برای نامزدی در انتخابات کنگره تلاش خواهد کرد. اما در واشنگتن، ترمیم آسیب های وارد آمده توسط پمپئو ممکن است یک دهه طول بکشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2500

به "بدترین وزیر خارجه آمریکا توسط ایران تحقیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین وزیر خارجه آمریکا توسط ایران تحقیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید