بررسی کالری ماءالشعیر با سایر نوشیدنی ها

به گزارش هنجس بلاگ، کالری ماءالشعیر چقدر است؟ نوشیدنی الکلی یا نوشیدنی گازدار مثل نوشابه، به خاطر وجود الکل و کربوهیدرات هایش کالری قابل توجهی دارد. این نوع کالری ها معمولاً (کالری خالی) نامیده می شوند، چون حاوی مقدار قابل توجهی از مواد مغذی نیستند و نیاز روزانۀ بدن شما را تأمین نمی کنند. اگرچه کربوهیدرات ها باید بخش مهمی از رژیم غذایی سالم باشند، اما میزان کربوهیدرات در نوشیدنی های گازدار و الکلی، منبع ایده آلی برای ارزش غذایی نیست. برخی از آن ها کربوهیدرات های پیچیده هستند، در حالی که کالری ماءالشعیر اغلب حاوی کربوهیدرات های ساده است که می تواند تاثیر زیادی بر میزان قند خون داشته باشد.

بررسی کالری ماءالشعیر با سایر نوشیدنی ها

کربوهیدرات ها و کالری ماءالشعیر، اغلب به قند تبدیل می شود و به دنبال آن به عنوان چربی در بدن ذخیره می شوند (اگر آنها را نسوزانید، مثل بسکمک از موارد مشابه، وقتی کربوهیدرات زیادی دریافت کنید که توسط بدن استفاده نشود، به عنوان چربی ذخیره می شود). اطلاعات غذایی به شناسایی کالری ماءالشعیر و کربوهیدرات موجود در آن کمک می کند تا انتخاب های بهتری داشته باشیم. اصولاً اطلاعات تغذیه ای روی بطری های نوشیدنی مانند ماءالشعیر نوشته می شود تا انتخاب صحیح تری داشته باشیم. برای اینکه بدانید چرا گفته می شود که ماءالشعیر بهتر از سایر نوشیدنی های رایج است این مطلب را تا خاتمه دنبال نمایید.

کالری ماءالشعیر شمس چقدر است؟

کالری ماءالشعیر بستگی به ترکیبات و میزان آن دارد و در طعم های مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد. در این جا ما کالری تمامی طعم های نوشیدنی مالت بدون الکل شمس را گردآوری نموده ایم:

همان طور که در جدول بالا تعیین است کمترین کالری مربوط به نوشیدنی شمس کلاسیک است که هم قند بسیار کمتری دارد و هم میزان نمک بسیار پایین تری از سایر طعم های نوشیدنی مالت شمس دارد.

مقایسه کالری ماءالشعیر با نوشابه

اکنون با توجه به جدول ارزش غذایی ماءالشعیرهای شمس می توان به مقایسه میزان کالری این برند از ماءالشعیر با نوشابه ها پرداخت. بر اساس اطلاعات سازمان غذا و دارو ایران در هر 250 میلی لیتر نوشابه گازدار بیش از 100 کیلو کالری انرژی و 25 گرم قند وجود دارد که این میزان در برخی موارد نسبت به ماءالشعیر کلاسیک شمس 5 برابر و نسبت به شمس لیمونعناع تا 2 برابر بیشتر می باشد.

میزان قند در ماءالشعیر شمس

شاید تا به حال کنجکاو شده باشید تا جدول ارزش غذایی ماءالشعیر را بخوانید تا بدانید که کالری ماءالشعیر چقدر است. در بین تمامی عناصر جدول ارزش غذایی، میزان قند توجه بیشتری را به خود جلب می کند. اصولاً قند، بیشترین و تاثیرگذارترین جزء جدول ارزش غذایی هر محصول خوراکی است که برای خیلی از ما مهم است.

از این رو، علاوه بر اینکه کالری ماءالشعیر باید برایتان مهم باشد، نباید از میزان قند موجود در آن غافل شوید. اما میزان قند موجود در ماءالشعیر چقدر است؟ کالری ماءالشعیر در طعم های مختلف آن ممکن است متفاوت باشد ولی در عین حال روی قند آن موثر نیست. برای اینکه درک بهتری از این مسئله داشته باشید، بهتر است نگاهی به جدول ارزش غذایی انواع ماءالشعیر شمس بیندازید. میزان قند ماءالشعیر لیمو شمس معادل20 گرم است (رجوع به جدول ارزش غذایی ماءالشعیر شمس). البته این میزان در ماءالشعیر کلاسیک به یک سوم کاهش می یابد و در حدود 6 گرم است. به همین روی توصیه کلی بر این است که از ماءالشعیرهای کلاسیک بیشتر استفاده کنید و اگر مسائل قند خون بالا ندارید، میزان مصرف مناسبی از ماءالشعیر را در نظر بگیرید. کسانی که بیماری قند دارند بهتر است با توصیه و راهنمایی پزشک به مصرف این نوشیدنی بپردازند.

جمع بندی نهایی؛ آیا ماءالشعیر انتخاب سالم تری است؟

با توجه به اعداد و ارقام بیان شده می توان به یک جمع بندی کلی در مورد کالری ماءالشعیر، تاثیر آن بر بدن در مقایسه با دیگر نوشیدنی ها پرداخت و به این نتیجه رسید که این نوشیدنی انتخاب مناسبی است یا خیر! در حقیقت، پاسخ به این سؤال کاملا نسبی و شخصی است. با توجه به سبک زندگی و شرایط پزشکی ممکن است انتخاب ماءالشعیر برای یک شخص مناسب و برای دیگری نامناسب باشد.

اگر در طی فعالیت های روزانه احساس گرسنگی یا تشنگی دارید و می توانید کالری های دریافتی را از طریق ورزش و فعالیت بسوزانید، این نوشیدنی انتخاب مناسبی است.

این در حالی ست که بیشتر نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه یا نوشیدنی های الکلی در مجموع ضررهای بیشتری دارند و هیچ ارزش غذایی مفیدی را به بدنتان منتقل نمی کنند. اصولاً ترکیبات هر نوشیدنی نشان دهنده میزان ضرر احتمالی آن خواهد بود.

درباره شمس

برند شمس طی سال ها با جمعی از بهترین های صنعت نوشیدنی ایران همراه شده است و در کارخانه ای به وسعت 4.5 هتکار در شهر باغستان شهریار مشغول تولید محصولاتش منطبق با استانداردهای جهانی است. این برند با کوله باری از تجربه محصولاتی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که طعم و مزه آن یک نوستالژی زیبا برایشان به ارمغان می آورد. نوشیدنی مالت شمس این روزها با طعم های محبوبی مانند لیمونعناع علاقمندان بسکمک برای خود جذب نموده است.شما می توانید از طریق روش آنلاین اقدام به خرید محصولات شمس نمایید.

منبع مقاله : وبلاگ شمس

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2221

به "بررسی کالری ماءالشعیر با سایر نوشیدنی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی کالری ماءالشعیر با سایر نوشیدنی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید