بولتون علت اخراج سفیر وقت انگلیس در آمریکا را افشا کرد

به گزارش هنجس بلاگ، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفت، در سال 2019 ترامپ دستور داده بود تا سفیر وقت انگلیس در این کشور را در پی انتشار یادداشت هایش اخراج کنند.

بولتون علت اخراج سفیر وقت انگلیس در آمریکا را افشا کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در گفت وگویی با روزنامه تلگراف گفت: یادداشت هایی که از سر کیم داروچ، سفیر وقت انگلیس در آمریکا فاش شدند نشان دادند که او اظهارات تحقیرآمیزی درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مطرح کرده است.

بولتون ادامه داد: آن روزی که یادداشت ها منتشر شدند ترامپ، من را فراخواند و گفت که به داروچ بگویید باید از آمریکا برود. من به سر مارک سدویل، از مقام های ارشد دولت انگلیس تلفن کردم. درباره آن یادداشت ها همه در انگلیس اطلاع داشتند چون رسانه ها آن را منتشر کرده بودند. من به او گفتم که نتیجه این شرایط خوب نخواهد بود و شما باید سفیر را از آمریکا ببرید.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا همچنین گفت، به سدویل گفته که انگلیس و آمریکا در نقطه ای قرار دارند که اوضاع را بدتر می کند مگر آنکه لندن تصمیم بگیرد چطور باید سفیر را از آمریکا خارج کند.

دستور ترامپ برای اخراج سفیر انگلیس در ایالات متحده پس از آن صادر شد که روزنامه دیلی میل بخش هایی از یادداشت های محرمانه وی را در اوایل ژوئیه 2019 منتشر کرد که در آنها این سفیر کاخ سفید را یک دستگاه منحصر به فرد ناکارآمد توصیف کرده و هشدار داده بود که دوران ترامپ با بی اعتباری و بی آبرویی سرانجام می یابد. سر داروچ همچنین ترامپ را یک رئیس جمهور بی منطق، متزلزل و ناتوان توصیف کرده بود.

داروچ پس از آن استعفا کرد که ترامپ در 9 ژوئیه 2019 در توییتی وی را فردی حواس پرت و یک مرد بسیار احمق خواند.

رسانه ها مدعی شدند، داروچ به این دلیل استعفا کرد که بوریس جانسون که در آن زمان وزیر خارجه دولت ترزا می، نخست وزیر بود از وی حمایت نکرد. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1686

به "بولتون علت اخراج سفیر وقت انگلیس در آمریکا را افشا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون علت اخراج سفیر وقت انگلیس در آمریکا را افشا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید