تاثیر دخانیات در پیشگیری از ابتلا به کرونا دروغ است

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: استعمال دخانیات هیچ تاثیری در پیشگیری از ابتلا به کووید 19 ندارد.

تاثیر دخانیات در پیشگیری از ابتلا به کرونا دروغ است

به گزارش هنجس بلاگ، سیما سادات لاری، گفت: استعمال دخانیات سالانه موجب مرگ بیش از 8 میلیون نفر در جهان می شود که از این تعداد 7 میلیون به دلیل مصرف مستقیم دخانیات و 1.2 میلیون نفر به دلیل قرار دریافت در معرض دود مصرف کننده هر گونه محصولات دخانی جان خود را از دست می دهند.

وی ادامه داد: استعمال هرنوع محصول دخانی می تواند آسیب جدی به اعضا و فرایندهای بدن از جمله سیستم دفاعی و تنفسی وارد کند. اطلاعات به دست آمده از تجربیات جهانی و سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد که افرادی که بیماری زمینه ای از جمله مسائل قلبی عروقی و تنفسی ناشی از مصرف دخانیات دارند در صورت ابتلاء به ویروس کرونا عوارض شدیدتری را تجربه می کنند و میزان مرگ و میر در این گروه بیشتر از سایر افراد است.

سخنگوی وزارت بهداشت شرح داد: از زمان شیوع کرونا شایعاتی حاکی از تأثیر مصرف دخانیات بر کنترل و پیشگیری از ابتلاء به بیماری در جهان رواج پیدا کرد و متأسفانه بعضی افراد آن را باور و شرایط را برای سلامت خود سخت کردند.

لاری با اشاره به اینکه استعمال دخانیات از جمله قلیان و سیگار هیچ تأثیر در کنترل و پیشگیری از ابتلاء با کووید 19 ندارد، تاکید کرد: مصرف مواد دخانی شرایط بیماری را تا حد زیادی حاد می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1679

به "تاثیر دخانیات در پیشگیری از ابتلا به کرونا دروغ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر دخانیات در پیشگیری از ابتلا به کرونا دروغ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید