تارا مجموعه ای از اولین ها در سیستم برق و الکترونیک محصولات ایرانی

به گزارش هنجس بلاگ، برای نخستین بار در کشور، سیستم ایمنی کنترل پایداری خودرو (ESC) به وسیله متخصصان ایران خودرو با همکاری شرکت های قطعه ساز، بر روی خودروی تارا پیشرفته و نتایج آزمون های صورت گرفته حاکی از عملکرد مناسب آن است.

تارا مجموعه ای از اولین ها در سیستم برق و الکترونیک محصولات ایرانی

به گزارش ایکوپرس، مدیر طراحی سیستم های برق، الکترونیک و پلتفرم ایران خودرو، گفت: موتور TU5 پلاس، نوع ارتقا یافته موتور TU5 بوده و موجب می گردد تا توان و گشتاور تارا با این موتور نسبت به سایر خودرو هایی که پیش از این مجهز به موتور TU5 بودند، به مراتب بهتر، مصرف سوخت مناسب تر و اندازه آلایندگی کم تری داشته باشد.

سید احمد مدیرقمی با اشاره به سیستم مالتی مدیای پیشرفته این محصول اظهار کرد: پردازشگر مالتی مدیای خودروی تارا، شش هسته ای QT با سرعت مناسب به واسطه نصب لینوکس است. این پردازشگر به لحاظ استفاده از سیستم لینوکس نسبت به سیستم های ویندوز به مراتب قوی تر بوده و شفافیت نمایشگر آن 600 در 1024 است که نسبت به خودرو های ایرانی موجود در بازار، دارای شرایط مناسب تری است. تنظیمات Follow Me بر روی این نمایشگر تعبیه شده است.

وی اضافه کرد: اتصال پذیری به تلفن همراه راننده (Mirror Link)، از سایر امکانات این سیستم مالتی مدیا به تعداد می رود که قطعا برای مشتری مجذوب کننده خواهد بود، زیرا می تواند از امکانات تلفن همراه خود بر روی نمایشگر خودرو بهره ببرد. در نسل ششم سیستم مالتی مدیا که از خودروی تارا شروع و در سایر محصولات ایران خودرو هم تعبیه خواهد شد، امکان فراخواندن نیروی امداد خودرو و یا اورژانس (Ecall و Bcall) هم اضافه نموده خواهد شد.

مدیر طراحی سیستم های برق، الکترونیک و پلتفرم ایران خودرو گفت: علاوه بر سیستم کروز کنترل، سیستم محدود کننده سرعت از دیگر تجهیزات این خودرو به تعداد رفته و فعال سازی آن موجب می گردد، راننده از محدودیت سرعت مشخص شده در جاده تبعیت نموده و به صورت سهوی هم از آن عبور نکند. این سیستم به راننده اجازه می دهد، با خیال آسوده ضمن رعایت سرعت مطمئنه، دغدغه ای جهت عبور از سرعت مجاز نداشته باشد.

وی تجهیز GSI را از دیگر تجهیزاتی برشمرد که در این خودرو پیش بینی شده است و اسم کرد: این تجهیز موجب می گردد تا در حین رانندگی، دنده متناسب با سرعت، بر روی صفحه نمایشگر خودرو به راننده اعلام گردد؛ پیشنهاد دنده مناسب به راننده باعث خواهد شد ضمن کارکرد مناسب خودرو، مصرف سوخت هم در شرایط بهینه قرار گیرد. استفاده از تجهیز GSI در راستای صیانت از حقوق مشتری در جهت رفاه، حفظ محیط زیست و تمکین از استاندارد های بالادستی است.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3401

به "تارا مجموعه ای از اولین ها در سیستم برق و الکترونیک محصولات ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تارا مجموعه ای از اولین ها در سیستم برق و الکترونیک محصولات ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید