تبعات اظهار نظر جنجالی، باشگاه پرسپولیس تلویزیون را تحریم کرد

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، در پی پخش مطالبی در برنامه صبح روز دوشنبه در تلویزیون ملی ایران، این باشگاه بیانیه ای را در اعتراض به رفتار نا مناسب تلویزیون و بیان مطالب غیر واقع در صدا و سیما که موجب تشویش اذهان عمومی، تنش های اجتماعی و در آینده بروز مسائل امنیتی در ورزشگاه ها خواهد شد واکنش نشان داد.

تبعات اظهار نظر جنجالی، باشگاه پرسپولیس تلویزیون را تحریم کرد

در این بیانیه آمده است:

متاسفانه پس از رفتار غیر مسئولانه و توهین آمیز مجریان تلویزیون ایران که نسبت به آن پیگیری حقوقی انجام می شود و انتظار می رفت صدا و سیما نسبت به آن واکنش مناسب داشته باشد؛ صبح امروز دوشنبه شاهد اظهارات توهین آمیز و توأم با کنایه یکی از مجریان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تلویزیون نسبت به باشگاه پرسپولیس و هواداران پرشمار آن بودیم. این امر با توجه به گزاره هایی که در اظهارات این مجری بود و در شبکه های اجتماعی سرفصل مشخصی دارد قابل کتمان نیست.

باشگاه پرسپولیس بر این اساس ضمن تاکید بر حق قانونی خود در پیگیری قضایی این موضوع نسبت به مجری مورد اشاره و مجموعه صدا و سیما که با موجبات و امکانات این توهین و افترا را فراهم آورده است. اعتراض جدی خود را اعلام کرده و بر لزوم عذر خواهی صدا و سیما از میلیون ها هوادار پرسپولیس که هزینه های صدا و سیما از جیب آن ها تامین می شود و مجری مورد اشاره در همان برنامه تلویزیون تاکید دارد. این مجری باید در جریان عذرخواهی بر خلاف واقع بودن ادعای خود تاکید نماید.

متاسفانه آن چه که به نظر می رسد صدا و سیمای ایران نسبت به آن توجه لازم را ندارد، آثار اتفاقاتی است که در تلویزیون هم رقم می خورد. بیان مطالب کذب و خلاف واقع مصداق توهین به شعور مخاطب، تلاش برای ایجاد انحراف در افکار عمومی و فریب و تشویش اذهان عمومی در پی این سهل انگاری ها روی می دهد هر چند که اصلا چنین نیتی وجود نداشته باشد. تردید نداریم این موارد بر خلاف رویه و سیاست گذاری های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین ایجاد تنش های اجتماعی، گسترش نفرت و کینه در جامعه، در پی باور دروغ هایی که در شبکه های اجتماعی رواج دارد و به این ترتیب در توسط تلویزیون ایران وجاهت و اعتبار می یابد از آثار ثانویه چنین برخوردهایی است که می تواند تا حد به خطر افتادن امنیت مردم در ورزشگاه ها و حتی کشیده شده آن به خارج از ورزشگاه ها پیش برود. آن چه در سال های اخیر روی داده و در حال رشد است، موید همین نکته است. فارغ از افرادی که نادانسته به این توهمات دامن زده اند، این شائبه وجود دارد که دست هایی در کار باشد که برای گسترش کینه در جامعه، نهادینه کردن رفتارهای بغض آلود و در نهایت ایجاد آشوب و بلوا در فوتبال در حال برنامه ریزی باشد.

باشگاه پرسپولیس، ضمن دادن اطمینان خاطر به هواداران مبنی بر پیگیری مواردی که به حق مورد اعتراض و نگرانی آن ها است و دعوت ایشان به خویشتن داری، تاکید می کند چهار سال قهرمانی پیاپی، کسب سوپرجام ها، تصاحب تمام جام های داخلی در فصل گذشته و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا در شرایط محرومیت و عدم برخورداری از امکانی چون پرواز چارتر که مشکل اصلی بر سر تصاحب عنوان قهرمانی آسیا بود. هزینه های به مراتب کمتر نسبت به تیم هایی که هواداران آن ها مدعی توجه بیشتر به پرسپولیس هستند. مسائل اقتصادی که باعث از دست دادن مربیان پیروز تیم شد ولی با درایت صورت گرفته مربیان پیروز و قهرمان دیگری جذب شدند. عدم بهره برداری و استفاده از حتی یک ریال از منابع عمومی و بیت المال و بسیاری موارد دیگر اثبات کنند حقانیت پرسپولیس و پرسپولیسی در شایستگی های فنی و مظلومیت آن است.

تردیدی نیست پیروزیتی که نه چهار سال، بلکه 5 سال ادامه دارد و اگر تضییع حقوق سرخپوشان نبود، در این فصل پنجمین قهرمانی پیاپی را تصاحب می کردیم، بدون قابلیت های فنی کادر فنی و بازیکنان، حمایت و پشتیبانی سرسختانه هواداران، کار سیستمی، ستادی و اقتصادی قوی و البته خواست و اراده خداوند میسر نبود.

باشگاه پرسپولیس، همچنین تاکید می کند تا زمانی که صدا و سیما نسبت به عذر خواهی از هواداران پرسپولیس، به دلیل خدشه دار کردن احساسات آن ها و طرح مطالب غیر واقع اقدام ننماید، از ورود کلیه دوربین های تلویزیونی به محل تمرینات تیم و باشگاه پرسپولیس جلوگیری کرده و عوامل باشگاه و تیم برای مصاحیه برابر دوربین ها حاضر نمی شوند.

باشگاه پرسپولیس تاکید دارد؛ مسائلی مثل کری خوانی ها برای ایجاد فضای نشاط را درک می کند اما طرح ادعاهای کذب، دروغ پردازی، وارونه جلوه دادن حقایق و ارئه اطلاعات نادرست به مخاطبان، توهین و متلک پراکنی به پرسپولیس مردمی که صدا و سیما از جیب آن ها ارتزاق می کند و نمک آن ها را می خورد، قابل توجیه و اغماض نیست.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1418

به "تبعات اظهار نظر جنجالی، باشگاه پرسپولیس تلویزیون را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبعات اظهار نظر جنجالی، باشگاه پرسپولیس تلویزیون را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید