تیموتی بیشاپ: قطع کمک ها بدلیل بحران کرونا عواقب ناگواری برای افغانستان دارد

به گزارش هنجس بلاگ، صندوق بین المللی نجات بچه ها در افغانستان اعلام کرد که اگر کمک ها به این کشور به دلیل بحران کرونا قطع شود، عواقب ناگواری برای افغانستان در پی خواهد داشت.

تیموتی بیشاپ: قطع کمک ها بدلیل بحران کرونا عواقب ناگواری برای افغانستان دارد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، تیموتی بیشاپ رئیس بخش افغانستان صندوق بین المللی نجات بچه ها گفت که سیستم بهداشتی افغانستان بر اثر چند دهه جنگ فرسوده است و از تجهیزات لازم برخوردار نیست تا بتواند با کرونا مبارزه کند.

وی گفت که بچه ها بیش از همه در افغانستان آسیب پذیرند، در شرایط بحرانی کنونی یک میلیون کودک زیر خط فقر زندگی می کنند، دچار سوءتغذیه هستند و یا بر اثر جنگ و ناامنی در کمپ ها زندگی می کنند. در نتیجه با گسترش کرونا، زندگی آنها تهدید می شود.

بیشاپ گفت که افغانستان در میان توفانی از چالش ها واقع شده است. مرگ بار بودن این کشور برای بچه ها یکی از این چالش هاست.

رئیس صندوق بین المللی نجات بچه ها گفت که دانستن میزان واقعی شیوع کرونا امکانپذیر نیست زیرا ظرفیت آزمایش در افغانستان پایین است. در 23 مارس بیش از 400 نفر آزمایش دادند که این تنها در یک آزمایشگاه در کابل صورت گرفته بود.

به گزارش اطلاعات روز، ویروس کرونا بازارهای مالی جهانی را تهدید می کند. یاری های خارجی تقریبا 20 درصد از کل درآمد ناخالص ملی افغانستان و بیش از 75 درصد بودجه ملی این کشور را تشکیل می دهد. اگر کشورهای حمایت کننده به دلیل بحران مالی ناشی از کرونا، این یاری ها کاهش و یا قطع کنند، عواقب ناگواری برای افغان ها در پی خواهد داشت.

به گفته تیموتی بیشاپ، افغانستان بیش از گذشته به یاری و یاری نیاز دارد، جامعه بین المللی باید این کشور را حمایت کند و بودجه لازم برای تهیه منابع مورد نیاز کارکنان بهداشتی و اقشار آسیب پذیر مردم تامین شود.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 548

به "تیموتی بیشاپ: قطع کمک ها بدلیل بحران کرونا عواقب ناگواری برای افغانستان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیموتی بیشاپ: قطع کمک ها بدلیل بحران کرونا عواقب ناگواری برای افغانستان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید