درخواست سازمان ملل از نیجریه برای شناسایی حامیان بوکوحرام

به گزارش هنجس بلاگ، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در نیجریه از این کشور خواسته تا حامیان و تامین کنندگان مالی گروه تروریستی بوکوحرام را شناسایی کرده و راهی برای انتها دادن به خشونت و فعالیتهای تروریستی در آنجا بیابند.

درخواست سازمان ملل از نیجریه برای شناسایی حامیان بوکوحرام

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد کالون، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در شهر مایدوگوری که کانون خشونت بوکوحرام به تعداد می رود و در رابطه با تاثیر این خشونت بر توسعه در نیجریه گفت: نیجریه باید معین کند که چه کسانی این شبه نظامیان را تامین مالی می کنند، این منابع را از کجا به دست می آورند و چطور میشود این افراد را پاسخگو کرد.

به گفته او، مقامهای نیجریه باید به این سوالات پاسخ دهند تا راهی برای حل و فصل پایدار این حملات در این منطقه پیدا کنند. ادوارد کالون گفت، بین سالهای 2017 تا 2020 حامیان مالی این کشور با حدود 3.3 میلیارد دلار از چالش های انسانی نیجریه حمایت کرده اند.

این مقام سازمان ملل متحد تاکید کرد که مردمان نیجریه در منطقه شمال شرقی با سختی و آوارگی روبرو هستند و بسیاری مجبور شدند تا طی این سال ها زمین های کشاورزی خودشان را رها کنند. او خواستار تدوین سیاستهایی برای خارج ساختن افراد از تاثیر این خشونتها شدند.

ادوارد کالون کنندگانی از اتحادیه اروپا، انگلیس، آمریکا، نروژ، فرانسه، آلمان و سوئیس و همچنین کنندگانی از بانک جهانی و صندوق بین المللی پول را برای بازدید از آوارگان و ارزیابی شرایط انسانی در این منطقه هدایت کرد. کمیسیونر عالی انگلیس خواستار اقدامی متحد برای رسیدگی به چالش انسانی این منطقه شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3329

به "درخواست سازمان ملل از نیجریه برای شناسایی حامیان بوکوحرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سازمان ملل از نیجریه برای شناسایی حامیان بوکوحرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید