روسیه، مقام ارشد سفارت آمریکا را احضار کرد

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : بر اساس گزارش الجزیره، وزارت خارجه روسیه قائم مقام سفارت آمریکا در مسکو را به این وزارتخانه احضار کرد.

روسیه، مقام ارشد سفارت آمریکا را احضار کرد

به گزارش به نقل از فارس، در حالی که بحران در روابط آمریکا و روسیه سبب بازگشت سفرا به پایتخت های این دو کشور شده است، خبرها از احضار قائم مقام سفارت واشنگتن در مسکو به وزارت خارجه روسیه حکایت دارد.

شبکه الجزیره گزارش داد، بعد از ظهر چهارشنبه (امروز) خبری فوری به نقل از خبرنگار خود در مسکو منتشر کرد. طبق این گزارش، وزارت خارجه روسیه قائم مقام سفارت آمریکا در روسیه را به این وزارتخانه احضار کرد.

شبکه الجزیره در گزارش خود به دلیل احضار این مقام ارشد سفارت آمریکا در روسیه اشاره نکرد.

انتشار خبر احضار نفر دوم سفارت آمریکا در روسیه در حالی صورت گرفته که به دنبال تنش های بیش از یک ماه اخیر در روابط دو کشور، سفرای دو کشور محل کار خودشان را ترک نموده و به مسکو و واشنگتن برگشته اند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روسیه روز گذشته گفته بود که بازگشت جان سالیوان سفیر آمریکا در روسیه به تحولات در روابط دو کشور بستگی دارد. سالیوان پیشتر تایید کرد که برای انجام رایزنی هایی به واشنگتن سفر نموده و طی چند هفته به مسکو باز خواهد گشت.

پسکوف که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: معمولا، سفیران پس از انجام رایزنی ها در پایتخت های خود، بر اساس مصلحت باز خواهد گشت. در حال حاضر روابط میان واشنگتن و مسکو را در پایین ترین سطح می بینیم.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

روسیه در واکنش به این اقدام آمریکا، از اخراج 10 دیپلمات آمریکایی از روسیه اطلاع داد و هشت مقام آمریکایی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3027

به "روسیه، مقام ارشد سفارت آمریکا را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه، مقام ارشد سفارت آمریکا را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید