رویکرد دولت حفظ فراوری و حمایت از واحدهای فعال است

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران، گفت: اگر در جریان حسابرسی ها، بدهی شناسایی گردد، آن را دریافت نمی کنیم، این بدان معنا نیست که مطالبه ای وجود ندارد بلکه می خواهیم آن را در زمان رونق فراوری وصول کنیم. رویکرد اصلی ما حفظ فراوری و حمایت از واحدهای فعال است.

رویکرد دولت حفظ فراوری و حمایت از واحدهای فعال است

محمد شریعتمداری با بیان این مطلب که چرخ فراوری باید بچرخد، ادامه داد: امروز باید به واحدهای فراوریی واقعی برای ادامه حرکت یاری کنیم. حتی با وجود مسائل سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت حقوق ماهانه بازنشستگان، نباید اجازه داد که واحد فراوریی از کار بیافتد.

این مقام مسئول از اتاق ایران خواست که برای رسیدگی به مسائل جاری و مسائل کلان این حوزه دو کمیته تخصصی با حضور نمایندگان دو نهاد تشکیل گردد، گفت: یکی از مهم ترین مسائل امروز ما به روابط کارگری و کارفرمایی مربوط می گردد. باید توجه داشت که منافع کارفرما و کارگر و دولت در هم تنیده است. در این بین کار در اولویت است؛ اگر از بین برود نه کارگری می ماند و نه دولتی. هر دستورالعملی که در سازمان تأمین اجتماعی وضع می گردد باید با همین نگاه باشد.

بر اساس اظهارات او، آنچه در عمل اتفاق می افتد با آنچه گفته می گردد، فاصله دارد؛ بخشنامه هایی را صادر می کنیم اما متأسفانه در بدنه اجرا و در بعضی استان ها به گونه دیگر رفتار می گردد. از طرف دیگر در کوشش هستیم تا سرانجام سال تمام بخش نامه های این حوزه را مانند آنچه در مجلس به عنوان تنقیح قوانین انجام می گردد، یکپارچه نموده و در کتابی جمع آوری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اصلاح قوانین جاری به نفع فراوری، گفت: حتماً باید به سمت اصلاح قوانین از جمله قانون سخت و زیان آور برویم، در این حوزه نواقص جدی وجود دارد که باید رفع گردد هرچند این قانون فقط دنبال بالا بردن سطح ایمنی و سلامت کار است.

کسری بودجه دو هزار میلیارد تومانی صندوق بیمه بیکاری

شریعتمداری در ادامه با اعلام این خبر که صندوق بیمه بیکاری با دو هزار میلیارد تومان کسری بودجه روبرو است، از فعالان اقتصادی خواست که در شرایط کنونی تا حد ممکن از تعدیل نیروی کار اجتناب نمایند. وی اعلام نمود: این سیاست نه از طرف دیگر نهادها نیز دنبال می گردد. در حال حاضر بالغ بر 250 هزار نفر تحت پوشش این صندوق هستند که عدد قابل توجهی است.

بر اساس گفته های وزیر کار، تعاون و تأمین اجتماعی، نسبت بیکاران به بیمه شدگان در حال افزایش است و در راستا به دنبال ایجاد کارهای جدید برای آن ها هستیم؛ این موضوع احتیاج به همکاری جدی کارفرمایان دارد تا در حد ممکن، دست به اخراج و تعدیل نزنند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به سبد معیشت و اعمال سیاست های یارانه ای مبتنی بر وجود اطلاعات دقیق از شرایط اقتصادی مردم، توضیح داد: در هر کشوری که سیاست های یارانه ای اعمال می گردد، اطلاعات اقتصادی مردم به شیوه های مختلف جمع آوری شده و مورد آنالیز قرار می گیرد. البته این شیوه ها متنوع بوده و در حال حاضر حدود 46 پایگاه اطلاعاتی در ایران وجود دارد که از آنها استفاده می کنیم.

وی بانک های اطلاعاتی متعددی که فراوری اطلاعات می نمایند را یک دارایی بزرگ برای کشور دانست و اضافه نمود: در یک سال اخیر دنبال ایجاد پایگاه اطلاعات رفاهی ایرانیان که در آغاز ممکن است خطاهایی هم داشته باشد، بودیم. بدون شک این بانک اطلاعاتی در بلندمدت مفید خواهد بود.

وی با اشاره به حذف خانوارها برای دریافت یارانه گفت: در مرحله اول 12 درصد حذف شدگان نسبت به این اقدام اعتراض کردند که در مرحله دوم به 4.5 درصد رسید و همین نشان دهنده غنای بانک اطلاعاتی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 277

به "رویکرد دولت حفظ فراوری و حمایت از واحدهای فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد دولت حفظ فراوری و حمایت از واحدهای فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید