ساخت نخستین سریال مربوط به کرونا برای تلویزیون

به گزارش هنجس بلاگ، پیرو دستور علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما ساخت نخستین سریال مربوط به کرونا برای تلویزیون در دستور کار قرار گرفت.

ساخت نخستین سریال مربوط به کرونا برای تلویزیون

به گزارش گروه سیما خبرنگاران از فارس، پیرو دستور علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما درخصوص ساخت سریال هایی با محتوای کرونا، مرکز سیما فیلم ، نخستین سریال کرونایی را به مرحله نگارش درآورد.

ملک محمدی، مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با بیان این مطلب گفت: این سریال که نگارش آن از اسفندماه آغاز شده است، توسط برادران محمودی (جمشید و نوید) ساخته خواهد شد که پیش از این سریال های مخاطب پسندی مانند سایه بان را ساخته اند.

بهرنگ ملک محمدی درباره ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت: با آغاز شیوع ویروس کرونا در جهان و تأثیراتی که بر زندگی و رفتار های اجتماعی تمامی ساکنان کره زمین گذاشته، ایده نوشتن برای ساخت سریالی با این موضوع همراه مصداق هایی مربوط به ایران مطرح شد و با تأکید رئیس سازمان در خصوص پرداختن به ابعاد مختلف این مسئله، از اسفندماه سال گذشته نگارش آن توسط برادران محمودی آغاز شد.

مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با اشاره به مذاکرات فشرده تیم سازنده همدل با دکتر قاسمی، مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت رسانه ملی گفت: با توجه به پیچیدگی های ویروس کرونا و ناشناخته بودن آن ضمن رصد دقیق رخدادها، مذاکره هایی با دوستان شورای سیاستگذاری سلامت داشتیم تا در ارائه اطلاعات دقیق و صحیح، در راستا درست گام برداریم.

ملک محمدی گفت: فضای سریال همدل که در دوران شیوع ویروس کرونا روی می دهد، روایت سه قصه موازی مربوط به یک پرستار، پسر یک تاجر و یک گروه جوان محقق است که خط سیر داستانی مربوط به کرونا را دنبال می کند.

وی با اشاره به قصه این سریال که بیشتر در فضای بیمارستان جریان دارد، گفت: شخصیت های داستان بر اثر اتفاقاتی وارد فضای بیمارستان می شوند زاویه نگاهشان به مسائل تغییر می کند و رویداد ها را از دریچه دیگری می بینند که این مسئله منجر به تغییراتی در تصمیمات آن ها برای انتخاب راستا زندگیشان می شود.

مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با بیان اینکه سریال همدل از سریال های الف تولیدی این مرکز است، تأکید کرد: سعی شده است فضا و حال و هوای این چندماه کشور در شرایط کرونایی را به تصویر کشیده شود و از آنجا که هر روز ماهیت و شکل ابتلای این بیماری تغییر می کند، گروه سازنده سریال در چند مرحله برخی قسمت ها را بازنویسی کرده است.

ملک محمدی شرح داد: در این چند ماه پس از شیوع کرونا در کشور، شاهد جانفشانی ها و از خودگذشتگی های بی شمار مدافعان سلامت بودیم و حماسه هایی را به چشم دیده ایم و همدل هم سعی کرده است تا بخشی از جانفشانی های کادر درمان و نظام بهداشت کشور را طی ماه های اخیر به تصویر درآورد.

وی تأکید کرد: همدلی مردم برای کمک به نیازمندان در دوران کرونا، تبدیل شدن مساجد به پایگاه هایی برای تولید ماسک، دادن مهلت بیشتر مالکان به مستاجران برای پرداخت اجاره بها و هر آنچه که در چندماه گذشته از همدلی عاشقانه مردم دیدیم، انگیزه گروه را برای ساخت سریالی با این محتوا و مضمون دوچندان کرد.

ملک محمدی با بیان اینکه قرار است همدل در پانزده قسمت تولید شود، گفت: این سریال ان شاءالله اسفند روانه آنتن می شود.

وی همچنین از تولید مجموعه های نمایشی دیگری با موضوع کرونا خبر داد که در دستور کار قرار دارند که با تصویب و اجرایی شدن آن، اخبار و جزئیاتشان اعلام و منتشر خواهد شد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1486

به "ساخت نخستین سریال مربوط به کرونا برای تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت نخستین سریال مربوط به کرونا برای تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید