ظریف: از قدیم حرف های بولتون را باور نداشتم

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد که برجام یکی از موضوعات محوری رایزنی ها و مصاحبه هایش با مقامات روسیه بوده است. وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد که برجام یکی از موضوعات محوری رایزنی ها و مصاحبه هایش با مقامات روسیه بوده است.

ظریف: از قدیم حرف های بولتون را باور نداشتم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف سه شنبه شب در انتها سفر خود به روسیه اظهار کرد: در این سفر در مورد موضوعات مهمی همچون برجام و سیاست های آمریکا در مورد این توافق بین المللی و موضع گیری بسیار مناسب روسیه در ارتباط با سیاست های آمریکا بحث و مصاحبه کردیم .

وی همچنین با بیان این که با توجه به انتها یافتن قرارداد موجود بین ایران و روسیه، دو کشور معتقدند صرف اتوماتیک وار تمدید کردن این قرارداد با واقعیت های کنونی نظام بین المللی و نوع روابط دو کشور سازگاری ندارد لذا دو کشور توافق کردند که قبل از رسیدن انتها تاریخ قرارداد کنونی، توافق جدیدی بین دو کشور بر اساس شرایط موجود و با یک نگرش جدید با توجه به اینکه روابط ایران و روسیه از 20 سال قبل گسترده تر و قوی تر شده منعقد شود و در راستای تحقق این امر تلاش کنند.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه همچنین در جریان این سفر در مورد تحولات سوریه، افغانستان و یمن با مقامات روسیه رایزنی و مصاحبه شد، اعلام نمود: مصاحبهی طولانی و مفیدی با آقای پوتین داشتم و پیام آقای روحانی را به ایشان منتقل کردم.

وی همچنین در واکنش به این موضوع که شما و آقای لاوروف در ارتباط با ادعای جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی ترامپ مبنی بر اینکه آقای پوتین در اظهاراتی گفته روسیه به ایران در سوریه نیازی ندارد صحبت کردید ، لطفا در این مورد توضیح دهید، گفت : آقای لاوروف گفتند این اظهارات دروغ است و من هم گفتم از قدیم خیلی به حرف های بولتون باور نداشتم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1375

به "ظریف: از قدیم حرف های بولتون را باور نداشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: از قدیم حرف های بولتون را باور نداشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید