لاوروف: برخی کشورها با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر خارجه روسیه در اشاره ای غیرمستقیم به اظهارات ترامپ در انتقاد از سازمان جهانی بهداشت و قطع کمک مالی به این سازمان، دلیل این اقدامات وی را توجیه پاسخ دیرهنگام و ناکافی واشنگتن در مقابله با بحران کرونا دانست.

لاوروف: برخی کشورها با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در واکنش به اقدام اخیر ترامپ در تعلیق کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت گفت: مسکو معتقد است برخی کشورها با حمله به سازمان جهانی بهداشت می کوشند پاسخ دیرهنگام و ناکافی خود در مقابله با همه گیری کرونا را توجیه کنند.

به گفته این دیپلمات ارشد روس، سازمان جهانی بهداشت به عنوان هماهنگ کننده سیاستهای بهداشتی، در حال انجام کار خود است، گرچه این اقدامات ایده آل نیست.

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، لاوروف که در برنامه ای در یکی از شبکه های دولتی روسیه صحبت می کرد افزود باید این نکته را در نظر داشته باشید که وظیفه سازمان جهانی بهداشت تعیین است و توسط کشورها عملی می شود و تا این اواخر هیچ شکایتی درباره آن نشده بود.

مقامات آمریکایی از جمله دونالد ترامپ مرتباً چین را به پنهان کاری درباره شیوع کرونا و به راه انداختن کمپین اطلاعات نادرست متهم می کنند. اتهامی که چین همواره بر نادرستی آن پافشاری کرده است.

ترامپ به تازگی بیان نمود کمک مالی به سازمان جهانی بهداشت را در حساس ترین زمان ممکن یعنی همه گیری جهانی کرونا تعلیق می کند. او مدعی است این سازمان انعکاس دهنده مواضع چین در خصوص این همه گیری است. اقدامی که با واکنشهای انتقادی بسکمک روبرو شد.

شیوع کروناویروس که از سوی سازمان جهانی بهداشت همه گیری اعلام شده، تا به امروز بیش از دو میلیون و 800 هزار نفر را در سراسر جهان درگیر کرده و بیش از 198 هزار نفر را هم به کام مرگ کشانده است. آمریکا با 925 هزار 758 مبتلا و 52 هزار و 217 فوتی در راس کشورهای درگیر این بحران قرار گرفته است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 719

به "لاوروف: برخی کشورها با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: برخی کشورها با حمله به سازمان جهانی بهداشت درصدد توجیه کم کاری خود هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید